Vitesco Technologies se odděluje od Continental, 16. září vstoupí na Xetru
Německý dodavatel technologií pro automobilky Vitesco Technologies, který nyní spadá pod společnost Continental z indexu DAX, plánuje IPO. Na elektronickou burzu Xetra vstoupí 16. září.
Vitesco Technologies se tento týden odtrhne od jeho nadřazené společnosti Continental. Od 16. září bude pod tickerem VTSC samostatně obchodovatelnou společností na německé elektronické burze Xetra.
Společnost poskytuje chytrá řešení a komponenty pro elektrické, hybridní a spalovací pohony. Do svého portfolia společnost řadí elektrické pohonné systémy, elektronické řídící jednotky, senzory a aktuátory nebo řešení pro zpětné odvádění výfukových plynu.
Výsledky hospodaření za poslední pololetí jsou dle tiskové zprávy Vitesco pozitivní. Automobilový dodavatel za 1H 2021 meziročně navýšil tržby o 29 % na 4,4 mld. EUR. Také vykázal očištěný provozní zisk 84,2 mil. EUR (v 1H 2020 odepsal provozní ztrátu 218,1 mil. EUR). Růst ziskovosti Vitesco připisuje vyšším objemům produkce a nákladové disciplíně.
Společnost dále vyzdvihuje intenzivně probíhající expanzi v elektrifikaci. Očekává, že prodej elektrických komponent bude ke konci dekády tvořit 70 až 80 % celkových tržeb.
„Již v ranné fázi našeho plánování jsme jasně naši strategii zaměřili směrem k e-mobilitě a iniciovali jsme první zásadní kroky k tomuto cíli. Od 16. září budeme nezávislou společností, což nám umožní ještě více těžit z příležitostí nabídnutých rychle rostoucím trhem e-mobility,“ uvedl v pololetní tiskové zprávě Andreas Wolf, CEO společnosti.
Akcie společnosti Continental na Xetře rostou o 1,14 % na 113,22 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurt zahajuje seanci v zeleném
- Frankfurtská burza v úterý výrazně posílila, index DAX přidal 1,6 %
- Index DAX posiluje, výsledky hospodaření oznámila společnost SAP
- Tržby společnosti Continental za rok 2024 zaostaly za očekáváním analytiků
- Continental ve 3Q reportoval o 36 % vyšší očištěný zisk EBIT i přes menší pokles tržeb
Nejnovější:
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování lehce posiluje, UniCredit navýšila svůj podíl v Commerzbank
- Pražská burza zahajuje den mírným růstem
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty naznačují mírně pozitivní otevření trhů
- Asijské akcie ve středu mírně oslabují v reakci na Trumpovy nové celní hrozby
- Očekávané události: Index žádostí o hypotéky MBA, velkoobchodní zásoby (USA)
- USA uzavírají smíšeně
- Americké trhy obchodují smíšeně
- Frankfurtská burza v úterý pokračovala v růstu
- Wall Street otevírá úterní seanci v záporu, analytik z HSBC snížil doporučení u tří největších bank