Vonovia se vzdala všech klíčových podmínek akvizice Deutsche Wohnen
Vonovia v pondělí večer oznámila, že se vzdává všech klíčových podmínek nabídky akvizice Deutsche Wohnen včetně minimální 50% hranice pro přijetí transakce akcionáři. Cílem je tak zajistit akceptaci této nabídky.
Vonovia se vzdala všech klíčových podmínek ve své nabídce ke koupi Deutsche Wohnen včetně minimální 50% hranice pro přijetí transakce akcionáři. Společnost tak dle Bloombergu chce zajistit, aby nabídka byla přijata. Zprávu oznámila Vonovia v pondělí večer.
Pro přijetí nabídky o hodnotě 53 EUR za akcii byla zároveň prodloužena akceptační lhůta, celkem o dva týdny do 4. října, stojí v prohlášení. Dodatečná perioda pro akceptaci nabídky by pak měla začít 8. října a skončit 21. října.
Na podmínce o minimální 50% hranici pro přijetí transakce akcionáři Deutsche Wohnen předchozí akviziční nabídka ztroskotala. Při ohodnocení akcií Deutsche Wohnen na 52 EUR za kus totiž dohoda dostatečnou podporu akcionářů nezískala.
V současnosti Vonovia na akciích Deutsche Wohnen vlastní téměř 30% podíl, přičemž dalších zhruba 10 % má zajištěných skrze kontrakty s investory a akcionáři, kteří již dohodu přijali, uvedla dále společnost v prohlášení.
Akcie společnosti Vonovia na Xetře rostou o 0,95 % na 53,32 EUR. Akcie společnosti Deutsche Wohnen na frankfurtské burze posilují o 0,61 % na 53,00 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza na začátku seance oslabuje, výsledky zveřejnily Siemens Healthineers, BMW,..
- Dax uzavírá středu růstem, výsledky představila Vonovia, Bayer, či Zalando
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledková sezóna vrcholí
- Index DAX otevírá v zeleném, akcie Vonovia se obchodují bez nároku na dividendu
- DAX otevírá v mírně zeleném
Nejnovější:
- Americký trh na konci týdne výrazně v červeném
- KLA zveřejnila výsledky za 2Q
- Frankfurtská burza zakončila týden růstem
- Verizon zaznamenal ve 4Q výrazný růst nových zákazníků a oznámil zpětný odkup akcií za 25 mld. USD
- Pražská burza zakončila týden na kladné nule
- Wall Street otevírá páteční obchodování v záporu
- Western Digital zveřejnil výsledky za 2Q, přetrvává silná poptávka po pevných discích
- American Express zveřejnil výsledky za 4Q v souladu s odhady a zvýšil dividendu o 16 %
- Americké futures kontrakty klesají
- USA: Index výrobních cen v prosinci meziročně vzrostl o 3 % při očekávání růstu o 2,8 %




