Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Analytici začali pokrývat společnost Duolingo, konference Duocon 2021 odhalila další směřování firmy

Analytici začali pokrývat společnost Duolingo, konference Duocon 2021 odhalila další směřování firmy

23.8.2021 13:17, DUOL

Necelý měsíc po vstupu na burzu začali analytici pokrývat společnost Duolingo. Analytici ve svých doporučeních zohlednili také plány společnosti představené na konferenci Duocon 2021.

V závěru minulého týdne se konala virtuální konference Duocon 2021, kde vedení společnosti zhodnotilo účinnost jazykového vzdělání a oznámilo události, které se v následujícím roce chystají. Duolingo plánuje v následujícím roce doplnit nabídku jazyků o filipínskou tagalštinu, jihoafrickou zuluštinu a xhoštinu, novozélandskou maorštinu a haitskou kreolštinu.

Mimo přidávání nových jazyků však společnost stále zlepšuje kurzy jazyků ze stávající nabídky. Hlavní změny mají uživatele čekat ve formě cvičení zpětné vazby, které položí uživateli otázku, na kterou volným textem odpoví a následně obdrží jeho případnou opravu s vysvětlením chyb. Menší světové jazyky budou údajně doplněny o zábavná cvičení, která jsou již dostupná u hlavních světových jazyků.

Duolingo při události Duocon 2021 oznámilo také expanzi mimo jazykové vzdělání. Zaměří se nově na matematiku, která by měla na principu klasického Duolinga umožnit vzdělání na úrovni základní školy. Dle výkonného ředitele Ahna by měla matematická aplikace vyjít během příštího roku. Spolu s matematickou aplikací společnost vyvíjí také aplikaci na zlepšení gramotnosti.

Výkonný ředitel Ahn na videokonferenci Duocon 2021 (zdroj: Youtube)

Odkaz na celý záznam Duocon 2021 zde.

Přehled analytických doporučení*
SpolečnostAnalytikDoporučeníCílová cena
JMP Securities Ronald Josey market outperform 160 USD
Barclays Mario Lu equalweight 125 USD
Goldman Sachs Michael Ng neutral 125 USD
KeyBanc Capital Markets Justin Patterson sector weight -
Evercore ISI Mark Mahaney in-line 140 USD
Piper Sandler & Co. Arvind Ramnani overweight 156 USD

*zdroj: Bloomberg

Hodnocení investičních bank

Mario Lu s doporučením qualweight za Barclays uvádí, že Duolingo je fundamentálně jedna z jejich nejsilnějších pokrývaných akcií pro držení vedoucí pozice na nedostatečně penetrovaném digitálním trhu a pozitivnímu volnému cash flow.

Justin Patterson za KeyBanc Capital Markets sdělil důvěru, že Duolingo může dosáhnout 25% růst výnosů, avšak upozornil, že růstový potenciál je již zahrnut v ceně.

Vysoký růstový potenciál zmiňuje také Arvind Ramnani za Piper Sandler & Co., který stejně jako Patterson očekává 25% růst výnosů při zohlednění strategie konverze běžných uživatelů na uživatele generující příjem.

Společnost Duolingo jsme představili v sekci IPO a ostatní zde.

Zdroj: Bloomberg, Duolingo


Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,1087524,39126
USD21,1715022,34650
GBP26,0126627,45634
CHF23,2449724,53504
PLN4,928825,20238

Kompletní informace zde