Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Pfizer a BioNTech bude usilovat o schválení dodatečné dávky proti mutaci delta

Pfizer a BioNTech bude usilovat o schválení dodatečné dávky proti mutaci delta

9.7.2021 12:53, PFE, BNTX

Americká farmaceutická společnost Pfizer se chystá žádat o schválení třetí dávky vakcíny proti onemocnění COVID-19, která by lépe chránila před mutací delta. Klinické studie by měly dle vyjádření společnosti začít v srpnu. Americké úřady uvedly, že třetí dávka pro Američany s ukončeným očkováním není prozatím nutná. Odborníci se obávají, že společnost cílí pouze na zisk.

Nasbíraná data společnostmi Pfizer a BioNTech prokázala, že třetí dávka vakcíny podaná nejméně po 6 měsících od očkování druhou dávkou se zasloužila o vyprodukování pěti až desetinásobné hladiny protilátek proti základnímu kmeni koronaviru a mutaci beta. Stejný výsledek očekávají společnosti u třetí dávky proti mutaci delta.

Izrael tento týden uvedl, že účinnost vakcíny Pfizer/BioNTech proti mutaci delta je 64 %.

Zástupci amerických úřadů FDA a CDC naznačili, že v případném povolování třetí dávky, která podle nich není pro plně vakcinované Američany momentálně nezbytná, budou opatrní. Na data od výrobců vakcín se podle vyjádření mohou zaměřit, nebudou se na ně však výhradně spoléhat. Proti variantě delta podle úřadů působí nynější vakcíny spolehlivě, což dokládá, že všichni aktuálně hospitalizovaní a zemřelí nejsou a nebyli vakcinováni.

Monica Gandhi, profesorka medicíny a infekčních onemocnění na University of California, říká, že třetí dávka není pro zdravé osoby nutná. Výjimku tvoří lidé s narušeným imunitním systémem a velmi staří lidé. Obává se také, že motivem vývoje třetí dávky může být pouze zisk, nikoli vědecký pokrok. Pfizer by měl pracovat na větší produkci mRNA vakcín, aby světu dopomohl snížit pravděpodobnost vzniku budoucích variant, uvedla Gandhi.

 

Zdroj: Wall Street Journal


Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,9790925,30991
USD22,8888524,15915
GBP28,2583529,82665
CHF23,2420524,53195
PLN5,162105,44860

Kompletní informace zde


Informace k používání cookies na těchto stránkách naleznete zde: Další informace X