Frankfurtská burza po celý den ztrácela, Volkswagen údajně neuspěl s převzetím Europcar
Index DAX oslabil o 1,15 % na 15456,39 b.
Německý index DAX otevřel v kladných číslech, velmi rychle se však propadl do záporu, ve kterém se držel po celý den. Ke konci obchodování své ztráty ještě prohloubil a uzavírá tak slabší o 1,15 %. Celoevropský index STOXX Europe 600 oslabil o 0,73 %.
Evropský trh dnes zaznamenal pokles, největší ztrátu zaznamenaly sektory utilit (-1,54 %), zbytné spotřeby (-1,05 %) a informační technologie (-0,98 %). Dařilo se dnes pouze sektoru energie, který si připsal 0,27 %.
Z jednotlivých akciových titulů indexu DAX 30 připsaly lehké zisky pouze dvě společnosti – Vonovia (+0,3 %) a Siemens (+0,1 %).
Většina akcií se obchodovala v červených číslech. Nejvíce propadl Volkswagen (-2,4 %). Dnes vyplula na povrch zpráva, že Volkswagen dříve v tomto měsíci předložil nabídku převzetí francouzské půjčovně Europcar Mobility Group, ta však z důvodu nízké ceny údajně odmítla. Podle informací, které poskytly blíže nespecifikované osoby, nabízel Volkswagen 44 centů za jednu akcii. Transakce by půjčovnu ocenila na 2,2 mld. EUR. Pod vlivem zprávy dnes akcie Europcar posílily o 9,5 %. Přes 2 % dále ztratily akcie MTU Aero Engines, Munich Re a Covestro.
Index DAX -1,15 % na 15456,39 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
Vonovia (VNA) | +0,3 % | Volkswagen (VOW3) | -2,4 % |
Siemens (SIE) | +0,1 % | MTU Aero Engines (MTX) | -2,4 % |
Deutsche Wohnen (DWNI) | 0,0 % | Munich Re (MUV2) | -2,3 % |
Adidas (ADS) | 0,0 % | Covestro (1COV) | -2,1 % |
Continental (CON) | -0,2 % | Linde (LIN) | -1,9 % |
Zdroj: Bloomberg
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje, Volkswagen vede rozhovory s vládou USA ohledně cel
- Volkswagen snížil výhled na rok 2025, výsledky Audi a Porsche negativně ovlivnila cla
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výrazně se daří automobilkám
- Frankfurtská burza v úvodu oslabuje, nedaří se automobilkám po varování ohledně zisku od Renaultu
- Frankfurt uzavřel pátek v zeleném
Nejnovější:
- Frankfurtská burza na začátku týdne mírně rostla
- Na pražské burze nevýrazný vstup do nového týdne
- Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
- CTP: Agentura S&P zvýšila rating na BBB a potvrdila stabilní výhled
- Americké futures kontrakty indikují kladné otevření
- USA: Newyorský výrobní index v září na -8,7 b. při očekávání 5,0 b.
- Elon Musk nakoupil akcie Tesly za 1 mld. USD
- Vývoj cen komodit: Kukuřice -1,05 % na 4,255 USD za bušl
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,69
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Rozhodnutí FOMC o sazbách (USA), CPI (eurozóna),..