PPF usiluje o nabytí více než 90% podílu v O2 CR a vytěsnění minoritních akcionářů
Skupina PPF dnes oznámila, že prostřednictvím společnosti PPF Telco B.V. cílí na získání více než 90% podílu ve společnosti O2 CR. Následně chce iniciovat povinný odkup všech ostatních akcií a vytěsnit tak minoritní akcionáře.
Aktuálně vlastní PPF 83,58 % akcií O2 CR. Navýšení majetkového podílu ve společnosti O2 CR proběhne metodou zrychleného odkupu akcií za maximální cenu 264 korun za jednu akcii.
Proces zrychleného odkupu bude mít na starost jako jediný správce knih PPF banka, která osloví jen kvalifikované investory. Informace o ceně a počtu nově nabytých akcií by měly být oznámeny neprodleně po uzavření objednávkových knih.
Co se týká nekvalifikovaných investorů, ti budou moci odprodat své akcie O2 CR skupině PPF v rámci následné nabídky povinného odkupu.
Akcie O2 CR dnes na pražské burze zaznamenaly pokles o 0,74 % na 269 Kč za akcii. Na burze RM-SYSTÉM posílily o 0,74 % na 274 Kč za akcii.
Zdroj: Skupina PPF
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Index S&P 500 končí ziskem 1,56 %
- V USA oproti pátku nálada lepší, indexy rostou
- Index DAX uzavírá pondělí v zeleném
- Pražská burza v pondělí rostla
- Wall Street otevírá pozitivně naladěna, akcie Broadcom výrazně posilují
- OpenAI uzavřela víceletou dohodu s Broadcomem o vývoji vlastních AI čipů
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Index PPI (ČR, USA), index CPI (Německo, eurozóna)
- Futures amerických indexů posilují, Nasdaq 100 futures +1,72 %
- Moneta Money Bank: Pozvánka na valnou hromadu
- Vývoj cen komodit: Stříbro +5,16 % na 49,685 USD za unci