Berkshire Hathaway koupí 500 milionový podíl v brazilské fintechové společnosti Nubank
Jedna z největších amerických společností Berkshire Hathaway oznámila, že koupí podíl v největší latinskoamerické fintechové společnosti Nubank za 500 milionů dolarů. Transakce udělá z impéria slavného investora Warrena Buffetta největšího akcionáře v brazilské digitální bance.
Dohoda oceňuje společnost Nubank podle blíže nespecifikované osoby na 30 miliard USD. Zástupci Berkshire Hathaway záležitost zatím blíže nekomentovali, Nubank valuaci odmítla komentovat.
Digitální banku Nubank, sídlící v brazilském Sao Paulu, využívá přibližně 40 milionů brazilských, mexických a kolumbijských klientů. Svoji expanzi za hranice domácího trhu započala v roce 2019. Společnost, do které zainvestovali své prostředky i např. čínský gigant Tencent Holdings či Advent International, založila a vede Cristina Junqueira. Společnosti se povedlo přinést kreditní karty a online bankovní služby do zemí, které byly proslulé vysokými poplatky a absencí některých služeb.
Generální ředitel Nubank David Vélez uvedl, že společnost disponuje velmi dobrým kapitálem a další jeho zvýšení v současnosti neplánuje. Vstup na burzu v aktuálních plánech také není, přesto však jednoho dne podle Véleze nastane. Hlavním cílem je momentálně pokračovat v organickém růstu, především v oblastech investic a pojišťovnictví v zemích, kde působí i nyní. Nejsou vyloučeny ani případné akvizice.
Zdroj: Bloomberg, Wall Street Journal
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Berkshire ve 3Q pokračoval v redukci Applu a Bank of America a otevřel novou pozici v Alphabetu
- Warren Buffett se stahuje do ústraní
- Berskhire Hathaway ve 3Q navýšila hotovost na rekordních 381,7 mld. USD
- Berskhire Hathaway ve 2Q mírně poklesla hotovost, čistý zisk ovlivnil odpis investice do Kraft Heinz
- Warren Buffett v 1Q pokračoval v prodeji bank, Bill Ackman otevřel novou pozici v Uberu
Nejnovější:
- Americké indexy uzavírají kladně
- Americké indexy posilují
- Zvyšujeme cílovou cenu na akcie Kofola ze 410 Kč na 484 Kč, potvrzujeme doporučení "držet"
- Carnival Corp. reportovala za 4Q, očištěný zisk na akcii meziročně vzrostl a předčil očekávání
- Frankfurtská burza na konci týdne mírně posílila
- Colt CZ: Německá armáda si vybrala pistoli České zbrojovky
- Pražská burza plošně rostla
- Paychex, poskytovatel mzdových a HR služeb, reportoval výsledky za 2Q dle očekávání
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v prosinci podle konečných dat na 52,9 b.
- USA: Prodeje existujících domů v listopadu meziměsíčně vzrostly o 0,5 % při očekávání růstu o 1,2 %




