Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > ČEZ: Elektrárna Dukovany II požádala o vydání územního rozhodnutí pro nový jaderný zdroj

ČEZ: Elektrárna Dukovany II požádala o vydání územního rozhodnutí pro nový jaderný zdroj

1.6.2021 15:32, BAACEZ

Elektrárna Dukovany II, dceřiná firma společnosti ČEZ, dnes požádala o vydání územního rozhodnutí pro Nový jaderný zdroj v lokalitě Dukovany. Dokumentace byla předána Stavebnímu úřadu v Třebíči.

Elektrárna Dukovany II dnes požádala o vydání územních rozhodnutí pro nový jaderný zdroj v lokalitě Dukovany. Podklady a dokumentaci, jejichž příprava trvala přes dva roky a podílelo se na ní zhruba 70 odborníků, byly předány Stavebnímu úřadu v Třebíči. V rámci přípravy stavby nového jaderného zdroje se tak jedná o novou etapu.

Tisková zpráva dále zdůrazňuje, že se jedná o správní řízení, které nemá přímou souvislost s výběrem dodavatele, jde však v souladu se schváleným harmonogramem příprav.

„Postupujeme v souladu s harmonogramem, kdy na sebe jednotlivé etapy navazují. Stávající trend evropské energetiky potvrzuje naše původní předpoklady, že stabilní, a především bezemisní významný zdroj budeme v příštích desetiletích nutně potřebovat. A my děláme vše pro to, abychom i v budoucnu byli mezi moderními a úspěšnými energetickými firmami,“ cituje tisková zpráva předsedu představenstva a generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše.

Územní řízení probíhá dle stavebního zákona a navazuje na proces posuzování vlivů nového zdroje na životní prostředí (EIA). Týká se až dvou bloků s maximálním výkonem do 2400 MWe.

„Aktuálně počítáme se stavbou jednoho bloku, ale řízení, jež na sebe navazují, se od začátku týkají dvou výrobních jednotek. Navíc nám tento postup dává možnost se případně operativně rozhodnout o změně záměru, pokud by to situace vyžadovala,“ doplňuje generální ředitel Elektrárny Dukovany II, Petr Závodský.

Kompletní tisková zpráva společnosti ČEZ je k dispozici zde.

Akcie společnosti ČEZ na pražské burze rostou o 0,64 % na 630,00 Kč. Na burze RM-SYSTÉM posilují o 0,32 % rovněž na 630 Kč.

Zdroj: ČEZ


Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,9720426,35796
USD21,2366922,41531
GBP29,1958330,81617
CHF23,0552324,33477
PLN5,459405,76240

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X