Poskytovatel platebních služeb pro dopravce Eurowag plánuje vstup na londýnskou burzu
Česká společnost Eurowag, která nabízí platební a jiné služby dopravcům, plánuje vstup na londýnskou burzu. Transakce by se měla uskutečnit v září a společnost je v ní ceněna na více než 2 mld. USD.
Společnost TA Associates plánuje na londýnskou burzu uvést českou společnost Eurowag, která poskytuje platební řešení pro dopravce. Bankovní domy Citi, Jefferies a Morgan Stanley byly určeny globálními koordinátory této transakce, která by mohla být spuštěna již v září. Zprávu přinesla agentura Reuters s odkazem na dva nejmenované zdroje.
Jeden z těchto zdrojů uvedl, že dohoda by mohla cenit českou společnost na více než 2 mld. USD a cílila by na zařazení akcií do londýnských indexů FTSE. Žádná z uvedených zúčastněných stran událost ještě nekomentovala.
Společnost Eurowag byla založena v roce 1995 jejím současným ředitelem Martinem Vohánkou, ten na ní v současnosti drží 59,1% podíl, zhruba 33% podíl vlastní výše zmíněná společnost TA Associates. Dnes podporuje aktivity dopravců ve více než 30 zemích, většina z nich se nachází v Evropě.
V roce 2020 společnost vykázala meziroční růst hrubého provozního zisku o 22 % na 57 mil. EUR a čisté tržby v hodnotě 125,5 mil. EUR. Marže hrubého provozního zisku činila 46 %.
Dále v minulém roce Eurowag zaměstnal 1000 zaměstnanců a dle jejího vyjádření nabízel služby více než 100 tis. řidičům kamionů. Mezi tyto služby se řadí platby za palivo a mýtné, navigace, správa vozového parku, prodej pohonných hmot a podpora e-mobility.
Zdroj: Reuters
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- WAG: Deutsche Bank zvyšuje cílovou cenu z 90 GBp na 110 GBp s doporučením „Hold“
- W. A. G reportoval výsledky za 1H a potvrdil výhled na rok 2025
- WAG: Citi zvýšila cílovou cenu na 1,02 GBP a ponechala doporučení na stupni „buy“
- WAG: Jefferies snížila cílovou cenu akcií ze 107 GBp na 103 GBp a ponechala doporučení "buy"
- WAG: Deutsche Bank snížila cílovou cenu ze 105 GBp na 90 GBp a ponechala doporučení na „buy“
Nejnovější:
- Německá burza uzavírá čtvrteční obchodování růstem
- Colt oznámil záměr uspořádat valnou hromadu mimo zasedání (tzv. per rollam)
- Wall Street otevírá růstem
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 12. září vzrostly o 90 mld. kubických stop při očekávání 81 mld.
- Pražská burza ve čtvrtek rostla
- USA: Index předstihových ukazatelů v srpnu klesl o 0,5 % při očekávání 0,2% poklesu
- Philip Morris ČR: Komerční banka zvyšuje cílovou cenu na 19 527 Kč a ponechává doporučení na "Buy"
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,56
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-0,81 %), zlato (-0,51 %) a ropa (+0,47 %)