Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > eMan představil aktualizovaný výhled do dalších let

eMan představil aktualizovaný výhled do dalších let

27.4.2021 14:13, BAAEMAN

Česká softwarová společnost eMan na START day pražské burzy představila novinky o společnosti a aktualizovaný výhled do dalších let.

Výkonný ředitel společnosti eMan, Jiří Horyna, na virtuálním START day pražské burzy

Výkonný ředitel společnosti eMan, Jiří Horyna, na virtuálním START day pražské burzy

Plán na rok 2020 splněn

„Čísla, která jsme si předsevzali, se nám podařilo udržet a splnit. Podařilo se nám rozvíjet se u našich klíčových klientů,“ uvedl výkonný ředitel Jiří Horyna. Společnost již začátkem února zveřejnila předběžné výsledky za rok 2020. eMan nyní na stránkách pro investory zveřejnil i auditovanou výroční zprávu za rok 2020 (pdf).

„Daří se nám u nich na projektech, které realizujeme, dál pokračovat a získávat nové projekty. Pro nás je to významné z toho důvodu, že každý klient, kterého známe, kde máme nějaký objem zakázek, tak je pro nás nižší riziko,“ dodal Horyna. Nové zákazníky se snaží hledat v oblastech, kterým již rozumí, nebo jsou strategicky zajímavé.

Výhled do dalších let

Společnost také v prezentaci zveřejnila aktualizovaný výhled do dalších let, včetně plánu na rok 2025. Společnost počítá s tím, že díky poskytování služeb s vyšší přidanou hodnotou by měla být schopná dosáhnout plánovaného růstu EBITDA marže.

„V tuto chvíli se nám daří plnit náš byznys plán za první kvartál,“ uvedl Horyna s tím, že považuje letošní cíl přesáhnout 210 mil. Kč na výnosech za realizovatelný. Letošní EBITDA by měla dosáhnout přibližně 20 mil. Kč.

Aktualizovaný výhled společnosti do dalších let nově doplněný o rok 2025

Aktualizovaný výhled společnosti do dalších let nově doplněný o rok 2025

Horyna také zmínil úspěšné nastartování americké pobočky, která již získala tři stabilní zákazníky. Letošní obrat této pobočky očekává kolem 10 mil. Kč. Růst v zahraničí (USA, Německo) považuje Horyna za důležitý pro splnění růstového plánu.

Společnost v minulém roce také pracovala na rozvoji jednotky eMan Consulting, která by klientům chtěla přinášet náročnější služby.

Podíl eManu na dalších projektech

„Významnou aktivitou, kterou jsme zahájili v loňském roce a v letošním roce jí dáváme hodně času, je účast eMana na projektech, které by mohly eManu pomoci k vyššímu růstu, než je ten náš plánovaný a standardní růst 20 %,“ řekl Horyna s tím, že společnost aktuálně jedná se šesti subjekty

 eMan by těmto projektům dodával technologické znalosti a měl v nich partnery, kteří by přinášeli myšlenku a byznysovou stránku. V květnu by mělo dojít k spuštění pilotního provozu prvního takového projektu – již dříve avizované hudební elearningové aplikace Repeato. Společnost založili bývalí zaměstnanci eManu, ten v ní drží 25 %. Další projekt by se měl týkat obchodování kryptoměn, podrobnosti k dalším zatím Horyna neuvedl.

Akcie společnosti eMan se pod tickerem BAAEMAN obchodují na trhu START pražské burzy a na RM-SYSTÉMu, kde rostou o 4,1 % na 89 Kč.

Zdroj: eMan, BCPP


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,9691226,35488
USD21,4371322,62687
GBP29,5480631,18794
CHF23,4181624,71784
PLN5,421215,72209

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X