Siemens Healthineers zvažuje prodej divize ultrazvuku, cena by mohla být okolo 1 miliardy USD
Německá společnost zabývající se technologiemi v oblasti zdravotnictví Siemens Healthineers uvažuje o prodeji jedné ze svých divizí – divize ultrazvuku. Ta by mohla být ohodnocena v přepočtu okolo 1 miliardy dolarů, uvádí osoba obeznámená s okolnostmi. Představitelé společnosti záležitost odmítli komentovat.
Divize ultrazvuku se zaobírá výrobou zařízení sloužících k široké škále výkonů – od základního ultrazvukového skenování až po pokročilou metodu echokardiografie.
Siemens Healthineers eviduje o divizi zájem. Prodej divize by mohl lákat soukromé společnosti a strategické investory. Jednání mají stále probíhat, hodnota divize se může změnit a opravdová jistota uskutečnění transakce neexistuje, uvádí blíže nejmenovaná osoba obeznámená s okolnostmi.
Společnost Siemens Healthineers v roce 2020 přebrala společnost Varian Medical Systems za 16,4 miliardy dolarů v hotovosti. Tato transakce se zapsala mezi největší akvizice v oboru lékařství za rok 2020. Tato dohoda zajišťuje společnosti značný podíl na rychle rostoucím trhu léčby nádorových onemocnění. Rýsuje se také možná cesta připojení společnosti do prestižního indexu DAX.
Zdroj: Bloomberg
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- DAX otevírá v mírně zeleném
- Frankfurtská burza v úvodu na zelené nule, HSBC zvýšilo doporučení u akcií Siemens Healthineers
- Siemens Healthineers oznámil výsledky za 1Q nad očekáváním
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, Siemens Healthineers zveřejnil hospodářské výsledky
- Německé akcie v poslední seanci roku ztrácí, Siemens zvažuje snížení podílu v Siemens Healthinners
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne uzavřely smíšeně
- Americké akcie v pátek mírně oslabují
- Index DAX v závěru týdne oslabuje
- Pražská burza v závěru týdne zakončila na kladné nule
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle předběžných dat na 61,8 b.
- Společnost Schlumberger vykázala za 2Q očištěný zisk na akcii v souladu s očekáváním
- S&P 500 v úvodu roste, reportovaly Netflix, American Express, 3M a další
- American Express reportoval za 2Q a zisk na akcii je opět nad očekáváním
- Americké futures kontrakty nepatrně posilují
- USA: Započatá výstavba v červenu dosáhla 1321 tis. při očekávání 1300 tis.