Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Cineworld v dubnu otevře americká kina, oznamuje také exkluzivní dohodu s Warner Bros

Cineworld v dubnu otevře americká kina, oznamuje také exkluzivní dohodu s Warner Bros

23.3.2021 13:12, DQ6

Společnost Cineworld, druhá největší síť kinosálů na světě, v úterý uvedla plán na dubnové znovuotevření amerických kin. Zároveň oznámila exkluzivní dohodu se studiem Warner Bros.

Cineworld v dubnu poprvé po šesti měsících otevře svá kina v USA vzhledem ke zmírňujícím se protipandemickým opatřením a postupnému návratu zveřejňování velkých filmů. Zveřejňování mnoha tzv. blockbusterových filmů bylo totiž v důsledku pandemie odloženo na dobu, kdy budou diváci ve velkém znovu moci navštěvovat kina.

Otevírání amerických kinosálů začne v omezeném počtu 2. dubna současně s uvedením filmu Godzilla vs Kong od studia Warner Bros. Znovuotevření amerických kin by v květnu mělo být následováno otevřením kin ve Spojeném království, které společně s USA tvoří dva největší trhy společnosti Cineworld.

„Kapacitní omezení se ve většině států USA sníží o 50 % a více, tudíž budeme na našich největších trzích moci ziskově podnikat,“ uvedl CEO společnosti Mooky Greidinger.

Cineworld zároveň oznámila se studiem Warner Bros exkluzivní dohodu, která dramaticky zkrátí čas mezi uvedením filmu v kinech a na domácích nosičích. Kina Cineworld tak budou mít v USA filmovou exkluzivitu po dobu 45 dní a 31 dní ve Velké Británii, uvedla společnost dle agentury Bloomberg v úterním prohlášení. Tato dohoda nabyde účinnosti v roce 2022. Pro srovnání, dosud měla kina běžně výhradní práva na uvádění filmů po dobu delší než dva měsíce.

Analytici od Morgan Stanley uvádí, že tato dohoda potvrzuje narůstající riziko, které provozovatelům kinosálů plyne ze streamovacích společností. Očekávají, že pravděpodobně nastanou další podobné dohody, např. studio Universal již od konkurentů Cineworld také požadují kratší okénka pro exkluzivní promítání filmů v kinech.

Společnost Cineworld se snaží postavit zpět na nohy z pandemické krize. V listopadu minulého roku měla velké finanční potíže, ale nakonec se jí podařilo zajistit půjčku v hodnotě 750 mil. USD a po negociacích s nájemníky zároveň snížit její měsíční hotovostní výdaje za nájem o zhruba 60 mil. USD, uvádí Financial Times.

Akcie společnosti Cineworld na Frankfurtské burze klesají o 9,50 % na 1,21 EUR.

Zdroj: Bloomberg, Financial Times


Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6733326,04267
USD21,0114422,17756
GBP28,8883730,49164
CHF22,5789523,83205
PLN5,377185,67562

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X