Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > IBM zvažuje prodej segmentu Watson Health, dále se chce soustředit na cloudové služby

IBM zvažuje prodej segmentu Watson Health, dále se chce soustředit na cloudové služby

19.2.2021 13:03, IBM

Americká technologická společnost IBM je v ranné fázi zvažování prodeje segmentu Watson Health, který by byl v souladu s plánem společnosti více se soustředit na její cloudovou činnost.

 

Společnost IBM v ranné fázi zvažuje prodej segmentu Watson Health, která pomáhá poskytovatelům zdravotní péče spravovat jejich data, uvedla dle Bloombergu zainteresovaná osoba. Tento tah by pomohl CEO firmy Arvindovi Krishna soustředit se na rychleji rostoucí cloudové operace.

Úvahy jsou ve velmi ranné fázi a je možné, že od nich společnost ustoupí, dodává osoba, jež si nepřála být jmenována. IBM zkoumá řadu možností od prodeje segmentu soukromé investiční společnosti po fúzi s bianco šekovou společností, uvedl deník The WSJ, který o možnosti prodeje informoval během čtvrtka.

Společnost měla zpočátku s IBM velké plány, mezi něž patřila revoluce ve zdravotní péči pro pacienty s rakovinou, ale mnoho z těchto ambic se nenaplnilo a někteří zákazníci si stěžovali, že produkty nebyly v souladu s jejich nadšením, se kterým je IBM prezentovala, uvádí Bloomberg.

IBM se v poslední době snaží zvýšit podíl tržeb plynoucí z hybridního cloudového softwaru, který umožňuje zákazníkům ukládat jejich data na soukromých serverech a několika veřejných internetových úložišť včetně těch od konkurenčního Amazonu a Microsoftu. K urychlení těchto snah koupila IBM v roce 2018 společnost RedHat.

Kromě potenciálního prodeje segmentu Watson Health ředitel společnosti Krishna v říjnu oznámil plán na oddělení segmentu infrastrukturních služeb do samostatné veřejně obchodované společnosti. Tento segment, který se zabývá správou klientských datových center a tradičnější IT podporou, přináší sice společnosti zhruba čtvrtinu jejích celkových tržeb, ale jeho podíl se postupně zmenšuje s přechodem zákazníků na cloudové služby. Oddělení tohoto segmentu by mělo být dokončeno ke konci roku 2021.

Akcie IBM před zahájením obchodování na NYSE rostou o 0,56 % na 121,41 USD.

Zdroj: Bloomberg


Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6733326,04267
USD21,0114422,17756
GBP28,8883730,49164
CHF22,5789523,83205
PLN5,377185,67562

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X