Deutsche Bank a Signature Bank rozvazují obchodní vztahy s Donaldem Trumpem
Deutsche Bank a Signature Bank, dva Trumpovi oblíbení věřitelé, se distancují od prezidenta Donalda Trumpa v důsledku násilných protestů na půdě Amerického Kapitolu v minulém týdnu.
Deutsche Bank se rozhodla neuzavírat s Donaldem Trumpem a jeho společností žádné další obchody, uvedly pro Bloomberg dvě informované osoby, které nechtěly být identifikovány. V současnosti má Trump u Deutsche Bank úvěry v hodnotě 300 mil. USD.
New Yorkská Signature Bank, která má Trumpovou rodinou dlouhodobé vztahy, zavírá dva osobní účty Donalda Trumpa, na kterých dle pondělního vyjádření mluvčí společnosti držel zhruba 5,3 mil. USD. Také urguje na prezidenta, aby odstoupil ze své funkce před 20. lednem, kdy má oficiálně předat moc Joe Bidenovi.
"Nikdy jsme nekomentovali jakoukoli politickou záležitost a doufáme, že to nikdy znovu dělat nebudeme," uvedla Signature ve svém prohlášení.
Akcie Deutsche Bank na Xetře rostou o 0,66 % na 9,59 USD. Akcie Signature Bank na NASDAQ rostou o 0,22 % na 145,28 USD.
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza potřetí tento týden oslabila
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování stagnuje, Porsche údajně hledá nového CEO
- Dax uzavírá středu růstem, výsledky představila Vonovia, Bayer, či Zalando
- Deutsche Bank reportovala za 2Q nad očekáváním, bankovní dům je na cestě splnit celoroční cíle
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledky reportovaly Deutsche Bank a MTU Aero Engines
Nejnovější:
- Wall Street uzavřel se smíšenou bilancí
- Smíšený vývoj v zámoří
- Frankfurtská burza na konci týdne kosmeticky oslabila
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v září podle předběžných dat na 55,4 b.
- Pražská burza v pátek na záporné nule
- Wall Street se v úvodu obchoduje smíšeně
- Microsoft se vyhne pokutě od Evropské komise, oddělí platformu Teams od balíčků Office
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- OpenAI je blíže k přeměně na ziskovou společnost
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,71 %), ropa (+1,54 %)