Volkswagen: Dozorčí rada podpořila v konfliktu CEO firmy, vychází vstříc odborům, akcie strmě rostou
Dozorčí rada Volkswagenu podpořila CEO Herberta Diesse v konfliktu se zúčastněnými stranami o transformaci společnosti, v oznámení také účinila ústupky vedoucím odborů.
Dozorčí rada Volkswagenu jasně podpořila ředitele Volkswagenu Herberta Diesse v konfliktu mezi ním a klíčovými zúčastněnými stranami, uvádí Bloomberg. Mimo podpory Diesse, který již déle agituje za komplexnější revizi společnosti, rada jmenovala finančního ředitele Audi Arno Antlitze novým finančním ředitelem skupiny. Dále se dle prohlášení Volkswagenu Murat Aksel, který dříve pracoval s Diessem v BMW, stane nákupčím ředitelem.
"Herbert Diess má na Volkswagen od roku 2015 stěžejní dopad," uvedla dozorčí rada v prohlášení a odkázala tak na roky, kdy Diess přešel k firmě od BMW. "Bez jeho angažovanosti by transformace spolešnosti nebyla tak plynulá a úspěšná."
Zatímco Diess získal ve vedení společnosti dva spojence, Volkswagen také oznámil plány na výrobu elektrických vozidel ve Wolfsburgu, kde společnost sídlí. Zároveň si hodlá udržet vlastnictví nad značkami Ducati a Lamborghini. Toto oznámení potěšilo pracovní odbory, které lobovali za výrobu elektromobilů v sídle společnosti a také blokovalo minulé snahy o prodej Ducati.
Akcie společnosti Volkswagen rostou o 6,34 % % na 148,54 EUR. Jedná se o nejstrmější přírůstek v rámci jednoho dne od 10. listopadu a akcie společnosti mají nejlepší denní výkon v indexu Stoxx 600 Automobiles & Parts (Automobily & Díly).
Vývoj akcií společnosti Volkswagen
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Index DAX končí středu v zeleném
- Frankfurtská burza otevírá na zelené nule, automobilky tíží růst konkurence v Číně
- Frankfurtská burza po zahájení obchodování roste
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování ztrácí, Porsche snížilo výhled
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje, Volkswagen vede rozhovory s vládou USA ohledně cel
Nejnovější:
- DAX zakončil seanci poklesem, Continental pozitivně překvapil předběžnými výsledky za 3Q
- Společnost Schlumberger reportovala výsledky za 3Q, analytici nahlíží na report smíšeně
- Praha s výraznější ztrátou
- Wall Street otevírá páteční obchodování mírně v plusu
- Americké futures kontrakty ve smíšených hodnotách
- American Express zveřejnil výsledky za 3Q a zúžil roční výhled
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,8
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-0,89 %), zlato (+0,74 %), kukuřice (+0,59 %)
- Eurozóna: CPI podle konečných dat v září vzrostl meziročně o 2,2 % v souladu s očekáváním
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,32 %), stříbro (-1,25 %), zlato (+1,22 %)