Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > ČEZ ESCO a SPP na Slovensku zakládají společný podnik pro energetickou modernizaci

ČEZ ESCO a SPP na Slovensku zakládají společný podnik pro energetickou modernizaci

11.12.2020 11:53, BAACEZ

ČEZ ESCO, člen Skupiny ČEZ, a Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) se dohodly na založení společného podniku s názvem „ESCO Slovensko“. Nová společnost bude přispívat k modernizaci energeticky na Slovensku a plnění klimatických cílů v souladu se Zelenou dohodou pro Evropu.

Společnost ESCO Slovensko, která vznikne jako společný podnik ČEZ ESCO a SPP, by měla být založena v 1. kvartálu roku 2021. Obě zákládající společnosti v ní budou mít 50% podíl a po 3 členech v dozorčí radě a představenstvu. Kromě toho vznik nové společnosti ještě podléhá rozhodnutí slovenského antimonopolního úřadu.

„Evropa míří k uhlíkové neutralitě. To znamená nejen velkou výzvu, ale také příležitost, protože o klimaticky šetrné technologie bude zájem po celém světě. ČEZ působí v sektoru moderních energetických služeb ESCO v České republice, Německu, Rakousku, Polsku nebo v severní Itálii. Máme zájem ty nejmodernější technologie propagovat a budovat také na Slovensku. SPP je pro nás silným a stabilním partnerem a jsem velmi rád, že jsme se na založení společného podniku dohodli,“ uvádí generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

Dle vyjádření Milana Urbana, předsedy představenstva SPP, vidí firma v založení společného podniku příležitost zapojit se do transformace energetického průmyslu v rámci cíle Zelené dohody pro Evropu o dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050, ke kterému se Slovensko přihlásilo jako první z regionů střední Evropy.

Společnost ESCO Slovensko se zaměří např. na projekty energetických úspor v budovách formou EPC, energetické audity a poradenství, střešní fotovoltaické elektrárny, instalace moderního osvětlení a další.

Celou zprávu společnosti ČEZ si můžete přečíst zde.

Akcie společnosti ČEZ (BAACEZ) na pražské burze klesají o 0,64 % na 467 Kč, stejně tak na burze RM-SYSTÉM.


Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,1977826,59622
USD21,0182522,18475
GBP29,0401530,65185
CHF22,8752324,14478
PLN5,548925,85688

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X