Asijsko-pacifické indexy poklesly
Investoři čekají na to, jak nové zaznamenané případy onemocnění COVID-19 ve světě ovlivní globální ekonomiku. Důležitou roli pro investory hrají také protahující se debaty o stimulačních balíčcích v USA.
V Číně akcie mírně vzrostly, naopak v Jižní Koreji, Austrálii a Hongkongu zaznamenaly poklesy. Japonský index uzavřel na záporné nule. V souhrnu však poklesy asijských indexů nebyly tak výrazné, jako v případě amerických, které za včerejší den odepsaly nejvíce za poslední měsíc.
Z makro událostí stojí za zmínku jihokorejské HDP, které ve třetím kvartálu meziročně pokleslo o 1,3 %, tedy o méně, než byl očekávaný pokles o 1,8 %. V porovnání s předchozím čtvrtletím vzrostlo HDP ve 3Q o 1,9 % při očekávání růstu o 1,3 %.
Japonský Nikkei 225 -0,04 % na 23485,8 b.
Hongkongský Hang Seng -0,63 % na 24760,85 b.
Čínský Shanghai Composite +0,1 % na 3254,3157 b.
Jihokorejský Kospi -0,56 % na 2330,84 b.
Australský S&P/ASX 200 -1,7 % na 6051 b.
Zdroj: Bloomberg
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne uzavřely smíšeně
- Americké akcie v pátek mírně oslabují
- Index DAX v závěru týdne oslabuje
- Pražská burza v závěru týdne zakončila na kladné nule
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle předběžných dat na 61,8 b.
- Společnost Schlumberger vykázala za 2Q očištěný zisk na akcii v souladu s očekáváním
- S&P 500 v úvodu roste, reportovaly Netflix, American Express, 3M a další
- American Express reportoval za 2Q a zisk na akcii je opět nad očekáváním
- Americké futures kontrakty nepatrně posilují
- USA: Započatá výstavba v červenu dosáhla 1321 tis. při očekávání 1300 tis.