Moneta: Dopady prodejů starších NPL portfolií a učiněných změn úrokových sazeb u klientských vkladů
Představenstvo Moneta Money Bank, a.s. v návaznosti na své předchozí oznámení informuje o výsledcích prodejů svých starších portfolií úvěrů v selhání a o důsledcích změn úrokových sezeb u klientských vkladů.
Moneta Money Bank ve své zprávě v návaznosti na své předchozí oznámení informuje, že v souladu se strategií Skupiny dokončily dceřiné společnosti MONETA Stavební Spořitelna, a.s. a Wüstenrot hypoteční banka a.s úspěšně prodeje svých starších portfolií úvěrů v selhání v celkové nominální výši 1,2 miliardy Kč. Dle očekávání Monety budou díky těmto prodejům náklady na riziko na spodní očekávané hranici 185bps, resp. 3,7 miliardy Kč.
V reakci na změny v úrokových sazbách oznámených ČNB již Moneta také úspěšně dokončila převážnou část avízovaných změn úrokových sazeb u klientských vkladů. Ve zprávě uvádí, že změna sazeb a růst portfolia povede k vyšším než předpokládaným provozním výnosům o 200 milionů Kč.
Moneta očekává, že tyto aktivity zvýší konsolidovaný čistý zisk Skupiny z 2,1 miliardy Kč na 2,4 miliardy Kč.
Celá zpráva je k nahlédnutí zde.
Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Moneta Money Bank: Pozvánka na valnou hromadu
- Vydáváme novou analýzu na akcie Moneta Money Bank s cílovou cenou 188 Kč a doporučením „Držet“
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 183 Kč na 192,1 Kč se stálým doporučením „Neutral“
- ČNB snižuje Monetě požadavek na MREL o 30 bazických bodů
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Moneta po výsledcích roste téměř o 1 %
Nejnovější:
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
- EU: Registrace nových aut v únoru vzrostla o 1,4 %
- Očekávané události: Index spotřebitelské důvěry (ČR), PMI (Německo, eurozóna, USA)
- USA uzavírá růstem
- Americké indexy rostou
- Vyjádření D. Trumpa ohledně situace v Íránu otočily kurz trhů a DAX uzavírá se ziskem těsně pod 1 %
- Pražská burza mírně ztratila, pod prodejním tlakem ČEZ (-3,59 %)
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v březnu dle předběžných dat na -16,3 b. při očekávání -14,6 b.
- USA: Stavební výdaje v lednu meziměsíčně klesly o 0,3 % při očekávání růstu o 0,1 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v únoru na -0,11 b. při očekávání 0,16 b.




