Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > ByteDance uzavře partnerství s firmou Oracle o provozování aplikace TikTok v USA

ByteDance uzavře partnerství s firmou Oracle o provozování aplikace TikTok v USA

14.9.2020 11:56, ORCL

Oracle ve věci vyjednávání s čínskou technologickou společností ByteDance ohledně převzetí aktivit aplikace TikTok na americkém kontinentu předčil svého rivala Microsoft. Agentuře Bloomberg to potvrdily blíže nespecifikované osoby, kteří se zúčastnili jednání.

Zdroj: ByteDance

Zdroj: ByteDance

Dohoda mezi společnostmi Oracle a ByteDance, pod kterou TikTok spadá, se jeví spíše jako restrukturalizace podniku než přímý prodej, který zamýšlel Microsoft. Je pravděpodobné, že dohoda bude zahrnovat podíl v nově vznikajícím americkém byznysu, dodala osoba, která si nepřála být identifikována, jelikož tyto informace by neměly být zveřejňovány.

Podmínky jsou stále v procesu řešení. Oracle by mohl získat podíl v nově formujícím se byznysu a jako partner americké verze TikToku by na svých serverech ukládal data. Před tím, než Čína zavedla limit na technologické vývozy, byla transakce oběma stranami oceněna na 25 mld. USD, uvedla dále neidentifikovaná osoba.

Aplikace TikTok čelí od léta tlaku ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Dle něj představuje riziko v oblasti národní bezpečnosti, protože čínská vláda by mohla získávat informace o amerických občanech. TikTok z tohoto důvodu bude muset být na americkém kontinentu provozován americkou společností, v jiném případě Trump vyhrožuje úplným zákazem. Mezi nejvážnější kandidáty na převzetí TikToku bývají označovány výše zmínění Oracle a Microsoft.

Akcie společnosti Oracle (ORCL) v pre-marketu posilují o 7,89 %.

 

Zdroj: Bloomberg


Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,4682726,88173
USD21,0776122,24739
GBP29,4069731,03903
CHF23,1729624,45904
PLN5,636195,94901

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X