Výrobce ložisek Schaeffler propustí v Německu a Evropě 4,4 tis. lidí do konce roku 2022
Německý výrobce ložisek a dalších součástek pro automobily a další průmysl Schaeffler oznámil restrukturalizaci zahrnující propuštění 4,4 tis. pracovníků s cílem uspořit ročně 250 až 300 mil. EUR.
„Schaeffler akceleruje transformaci a posiluje svou konkurenceschopnost,“ hlásí společnost v nadpisu tiskové zprávy o plánovaném propuštění 4,4 tis. pracovníků. Propouštění se dotkne především dvanácti lokalit v Německu a dvou v dalších evropských zemích. V červnu skupina zaměstnávala přes 84 tis. lidí.
Cílem restrukturalizačního balíčku je zaprvé snížení kapacit a konsolidace lokalit a zadruhé posílení konkurenceschopnosti a posílení vybraných německých továren.
Balíček by měl přinést potenciální roční úspory 250 až 300 mil. EUR, jejich realizaci společnost z 90 % očekává do roku 2023. Transformační náklady by měly dosáhnout přibližně 700 mil. EUR.
„Ačkoliv v posledních měsících poptávka vzrostla napříč všemi třemi divizemi a čtyřmi regiony, nejistota ohledně pandemie a následného ekonomického poklesu zůstává vysoká. K tomu navíc projekce trhu a výnosů do roku 2025 naznačují slabé zotavení vedoucí k strukturálním nadkapacitám v továrnách společnosti,“ zdůvodňuje společnost restrukturalizaci v prohlášení.
„Odvětví automobilů, které kvůli elektrifikaci procházelo strukturální transformací, bylo tvrdě zasaženo krizí COVID-19,“ uvádí dále společnost s tím, že letos by se globální produkce automobilů měla propadnout o 20 % a návrat na předkrizovou úroveň se neočekává před rokem 2024. Globální průmysl by letos měl zaznamenat pokles o 8 až 12 %.
Akcie společnosti Schaeffler (SHA) na německé Xetře ztrácí 0,69 % na 5,75 EUR.
Zdroj: Schaeffler, Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Další silný růst na amerických trzích
- Frankfurtská burza dnes uzavřela obchodování v zisku
- USA: Nové pracovní pozice JOLTs v červnu na 7 359 tis.
- USA: Průmyslové objednávky v červnu klesly o 0,3 % při očekávání růstu o 0,2 %
- Pražská burza pokračovala v růstu
- Wall Street otevírá úterý pozitivně naladěna
- Americké futures kontrakty posilují, Nasdaq 100 futures +1,15 %
- USA: Obchodní bilance v červnu skončila v deficitu 73,3 mld. USD
- Caterpillar zveřejnil výsledky za 2Q nad odhady, tržby poprvé v historii překonaly 20 mld. USD
- McDonald’s ve 2Q překonal odhad očištěného zisku, tržby mírně zaostaly





