Poslední krok k převzetí CETV - PPF odeslalo Evropské komisi doklady k finálnímu schválení transakce
Skupina PPF, kterou vlastní nejbohatší Čech Petr Kellner, dnes odeslala potřebné dokumenty týkající se transakce nákupu mediální skupiny CME, uvedla PPF na svém Twitteru.
Transakce byla akcionáři schválena letos v únoru, přičemž její hodnota činí v přepočtu zhruba 48 mld. Kč. Mluvčí Evropské komise uvedl, že unijní exekutiva rozhodne do 6. října o tom, zda bude nákup schválen bez dodatečných podmínek.
Podle údajů komise bývá v prvním kole schváleno až 90 % všech transakcí. Pokud by však měla Evropská komise během prvního kola nějaké výhrady, zahájí podrobnější analýzu, během níž může komise s investiční skupinou PPF dále vyjednávat o dalších podmínkách.
Akcie CME se pod tickerem CETV obchoduje na burze Nasdaq, a také v Praze pod tickerem BAACETV. Akcie dnes vzrostla o 1,71 % na 95 Kč.
Bližší informace k samotné transakci jsme uváděli zde.
Zdroj: E15, Twitter Skupina PPF
Martin Singer, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- EU: Registrace nových aut v únoru vzrostla o 1,4 %
- Očekávané události: Index spotřebitelské důvěry (ČR), PMI (Německo, eurozóna, USA)
- USA uzavírá růstem
- Americké indexy rostou
- Vyjádření D. Trumpa ohledně situace v Íránu otočily kurz trhů a DAX uzavírá se ziskem těsně pod 1 %
- Pražská burza mírně ztratila, pod prodejním tlakem ČEZ (-3,59 %)
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v březnu dle předběžných dat na -16,3 b. při očekávání -14,6 b.
- USA: Stavební výdaje v lednu meziměsíčně klesly o 0,3 % při očekávání růstu o 0,1 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v únoru na -0,11 b. při očekávání 0,16 b.
- Na Wall Street panuje dobrá nálada po odložení útoků na íránské elektrárny




