Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Kellnerova PPF kupuje mediální skupinu Central European Media Enterprises za 2,1 mld. USD

Kellnerova PPF kupuje mediální skupinu Central European Media Enterprises za 2,1 mld. USD

28.10.2019 00:27, BAACETV

Investiční skupina PPF v neděli večer oznámila, že podepsala dohodu se společností Central European Media Enterprises (CME) o jejím plném převzetí. PFF za společnost nabízí 2,1 mld. USD, což vychází na 4,58 USD na jednu akcii třídy A.

Společnost PPF, kterou vlastní nejbohatší Čech Petr Kelner, se chystá koupit jednu z předních mediálních a zábavních společností střední a východní Evropy – CME. Nabízí za ni přibližně 2,1 mld. USD, respektive 4,58 USD za jednu akcii třídy A. Transakci jednomyslně schválila rada ředitelů CME a podporuje ji také majoritní akcionář, americká společnost AT&T.

K dokončení transakce (jejíž hodnota v přepočtu na koruny dosahuje 48,4 mld. Kč, respektive 105,6 Kč) je potřeba souhlas akcionářů CME, souhlas Evropské komise a národních regulátorů některých zemí, v nichž CME působí. Proto podpis dohody představuje pouze první krok ze strany PPF k převzetí CME. CETV uvedla, že v případě získání všech formalit by k uzavření dohody mělo dojít v půli roku 2020.

„Nákupem společnosti CME, respektive jejích mediálních aktivit v pěti evropských zemích sledujeme především cíl doplnit náš telekomunikační byznys ve střední a východní Evropě. Chceme využít synergie mezi tvorbou mediálního obsahu a jeho distribucí,“ uvedl Petr Kelner v tiskové zprávě. „Naším motivem je tedy především rozvíjení telekomunikačního a mediálního byznysu. CME je dobře fungující společností a po jejím převzetí neplánujeme žádné překotné zásahy do jejího fungování.”

Věřitelem PPF se stane konsorcium bank BNP Paribas, Crédit Agricole CIB, Credit Suisse, HSBC, Société Générale a UniCredit, které společnosti půjčí 30 miliard korun.

CME vlastní televize v České republice, Slovensku, Slovinsku, Bulharsku a Rumunsku. V České republice je součástí CME společnost CET 21, jež je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International.

Mediální skupinu CME vlastní americká telekomunikační společnost AT&T, která ji v minulém roce koupila v balíku s celou mediální skupinou Warner Media. AT&T je druhým největším americkým mobilním operátorem, provozovatelem kabelové televize a největším provozovatelem pevných linek.

Podrobnější informace naleznete v tiskových zprávách PPF a CME.

Akcie CME se pod tickerem CETV obchodují na burze Nasdaq, kde v pátek uzavřely na 4,65 USD, a pod tickerem BAACETV v Praze, kde uzavřely na 107,4 Kč.

Zdroj: PPF, CME


Autoři: Jan Tománek, Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,8518726,23113
USD20,9005222,06048
GBP28,9710730,57893
CHF22,7424124,00459
PLN5,462035,76517

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X