Americký prezident Trump zvažuje snížení daně z kapitálových příjmů
Americký prezident Trump se vrací k myšlence snížení daně z kapitálových příjmů.
„Zvažujeme snížení daně z kapitálových příjmů, což by vytvořilo více pracovních míst,“ prohlásil americký prezident Trump na konferenci v Bílém domě.
Trump tuto myšlenku zvažoval již v září, tehdy ji však zavrhl s tím, že by dostatečně nepomohla střední třídě.
Prezident Donald Trump nemá pravomoc jednostranně snížit 20% sazbu daně z dlouhodobých kapitálových výnosů bez souhlasu Kongresu, avšak podle některých jeho poradců může vydat exekutivní příkaz, který by upravil nákupní cenu aktiva tak, aby investor neplatil daň ze zhodnocení odpovídajícího inflaci.
Trump vydal v sobotu exekutivní příkaz, kterým prodloužil termín pro placení daní ze mzdy do konce roku. Doufá, že Kongres tyto daně nakonec odpustí, avšak bez schválení potřebné legislativy budou muset být poté zaplaceny.
Zdroj: Bloomberg
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Index S&P 500 opět klesl
- Wall Street obchoduje smíšeně
- Německý akciový trh dnes posiloval
- USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v březnu na -0,2 b.
- Pražská burza na začátku týdne navázala na předchozí poklesy
- Wall Street v úvodu mírně posiluje
- Makroekonomický výhled na tento týden: Report z amerického trhu práce, index CPI (eurozóna)
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v zelených číslech
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-3,6 %), stříbro (+1,83 %), zlato (+1,32 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,39




