Akcie v USA v červených číslech
Americké akcie si pro dnešek dávají „pauzu“ a korigují do červených čísel. Širší akciový index S&P 500 aktuálně mírně oslabuje o 0,37 % na hodnotu 3336,73 bodů.
Hlavní akciové indexy v USA
Index Dow Jones -0,25 % na 27319,86 b.
Index S&P 500 -0,37 % na 3336,73 b.
Index Nasdaq Composite -1,42 % na 10950,56 b.
Aktuální situace
Akcie v USA dnes oslabují poté, co Bílý dům opět začal konfrontovat mezinárodní vztahy s Čínou. Prezident Trump se totiž začal navážet do Čínských technologických firem, a též se nechal slyšet, že uvažuje o sankcích kvůli omezení práv občanů v Hong Kongu ze strany čínské státní moci. Investoři v USA též pochybují o dalších ekonomických stimulech, které budou zapotřebí aby se americká ekonomika dostala zpět na dřívější hodnoty. Vyjednávání o dalším záchranném balíčku je na pokraji kolapsu. Naopak mírně pozitivní zpráva přišla ohledně červencové nezaměstnanosti v USA, jež mírně klesla.
Měnové páry
Americký dolar nadále zpevňuje a na páru s českou korunou dnes dokonce o slušných 0,97 %, tím se dostává na hodnotu 22,32 USDCZK. Hodnota 22 USDCZK se tak jeví pro americký dolar jako silná technická podpora.
Sektory indexu S&P 500
Americký dolar nadále zpevňuje a na páru s českou korunou dnes dokonce o slušných 0,97 % a tím se dostává na hodnotu 22,32 USDCZK. Hodnota 22 USDCZK se tak jeví pro americký dolar jako silná technická podpora.
Individuální akcie
Z individuálních titulů dnes stojí za povšimnutí výrazného posílení ceny akcií známé farmaceutické společnosti Biogen (BIIB; +8,7 %). Cena akcií BIIB pozitivně reagovala po získání statutu prioritního přezkumu od amerických regulátorů. Díky tomu by BIIB mohlo urychlit příchod léku na trh, který je testován jako experimentální léčba na Alzheimerovu chorobu.
Vývoj ceny akcií BIIB za poslední rok
| Index S&P 500 -0,37 % na 3336,73 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
| Finanční sektor | +1,7 % | Informační technologie | -2 % |
| Utility | +1,6 % | Zbytná spotřeba | -0,8 % |
| Průmysl | +1,3 % | Energie | -0,5 % |
| Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
| Biogen (BIIB) | +8,7 % | Illumina (ILMN) | -13 % |
| United Parcel Service (UPS) | +7,1 % | Fortinet (FTNT) | -8,4 % |
| Kohl's Corp (KSS) | +7,0 % | FleetCor Technologies (FLT) | -8,3 % |
| Host Hotels & Resorts (HST) | +6,5 % | Activision Blizzard (ATVI) | -6,4 % |
| Mosaic (MOS) | +6,3 % | Freeport-McMoRan (FCX) | -5,6 % |
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Mach
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- V závěru seance se tržní nálada zlepšila, S&P 500 připsal 0,19%
- S&P 500 klesá
- Frankfurtská burza uzavírá obchodování v zeleném
- USA: PMI ve výrobě v prosinci dle konečných dat na 51,8 b.
- Wall Street otevírá nový rok smíšeně, na technologiích přetrvává optimismus
- Pražská burza v úvodu nového roku připisovala
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+4,24 %), zemní plyn (-1,38 %) a zlato (+1,09 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,62
- Americké futures kontrakty indikují US open v zeleném
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,15
 Dai 2020-08-07 20-41-32.jpg)




