Lufthansu zachrání německá vláda
Lufthansa se vyhnula riziku bankrotu po tom, co mimořádná valná hromada schválila vládní záchranný balík v celkové výši devíti miliard eur od německé vlády. Přitom ještě do středy hrozilo, že státní pomoc zablokuje jeden z velkých akcionářů firmy.
Mimořádná valná hromada německého národního dopravce Lufthansa schválila vládní záchranný balíček v celkové výši devíti miliard eur od německé vlády. Zachránila tak společnost před bankrotem. Pro záchranu ze strany tamější vlády hlasovalo 98 % hlasujících akcionářů.
Lufthansa se dostala do problému s příchodem koronavirové pandemie. Momentálně firma zvažuje, že propustí až 22 tisíc svých zaměstnanců, což by představovalo přibližně 16 % personálu z celkového poštu 138 tisíc.
Stát v aerolince získá přibližně 20% podíl a dvě místa v dozorčí radě. Německý fond pro hospodářskou stabilizaci WSF navíc do Lufthansy investuje 5,7 miliardy eur prostřednictvím tiché účasti, což znamená, že získá kapitál bez hlasovacích práv. Navíc stát ve spolupráci se soukromými bankami poskytne společnosti syndikovaný úvěr ve výši až tří miliard.
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- S&P 500 pokračuje v růstu
- Americké indexy posilují
- Index DAX uzavřel týden růstem, výsledky reportoval Airbus a BASF
- Airbus reportoval solidní čísla za 1Q a zachoval svůj výhled
- ČEZ: EDF podala žalobu proti rozhodnutí ÚOHS
- Pražskou burzu na konci týdne táhnul ČEZ se ziskem 7,17 %
- USA: Průmyslové objednávky v březnu vzrostly o 4,3 % při očekávání 4,5 %
- Americké indexy v úvodu v zeleném, trh práce zůstává silný
- Exxon Mobil reportoval očištěný zisk na akcii za 1Q v souladu s očekáváním
- Výsledky Eli Lilly za 1Q dle očekávání, společnost snížila výhled očištěného zisku na akcii