Distanční valná hromada společnosti O2 Czech Republic schválila všechny navržené body
Distanční valná hromada telekomunikační společnosti O2 Czech Republic schválila všechny navržené body, uvedla včera společnost.
Akcionáři v rámci hlasování per rollam potvrdili výplatu dividendy, na kterou společnost již dříve vyplatila zálohu, a emisního ážia, jehož výplata bude probíhat od 22. 6.
Valná hromada mimo jiné schválila také zpětný odkup akcí akcií v období od 9. 12. 2020 po dalších 5 let. Společnost může nabýt až 30 mil. akcií za až 297 Kč, celkem až ta 5,5 mld. Kč.
V rámci aktuálního kola společnost v roce 2020 zatím nekoupila žádné akcie, v roce 2019 na zpětný odkup vynaložila 144 mil. Kč.
Více informací o výplatě dividendy, emisního ážia a zpětném odkupu akcií O2 naleznete v našem článku "Dividenda O2 Czech Republic v roce 2020 a dalších letech".
Akcie O2 (BAATELEC) dnes rostou o 0,7 % na 216 Kč.
Zdroj: O2
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- ČEZ: valná hromada schválila dividendu 47 Kč na akcii
- Zámořské trhy posílily, ceny ropy klesly po symbolických íránských útocích
- Americké trhy posilují, cena ropy klesá po íránské reakci
- ČEZ nepodá žalobu proti windfall tax
- Frankfurtská burza dnes zavírá s poklesem
- Pražská burza zahájila nový týden poklesem
- USA: Index PMI ve výrobě v červnu dle předběžných dat na 52 b. při očekávání 51 b.
- USA: Prodeje existujících domů v květnu meziměsíčně +0,8 % na 4,03 mil. při očekávání -1,3 %
- Zámořské akcie posilují, Northern Trust posiluje po zprávě o možné fúzi s BNY Mellon
- ČEZ: Tomáš Pleskač zůstane nadále členem představenstva