Německý regulátor vyšetřuje nákup akcií CEO Wirecardu s podezřením na insider trading
Podle úřadu mohl Markus Braun se mohl dopustit Insider tradingu, když nakoupil akcie v hodnotě 2,5 mil. EUR své společnosti v období 30 dní před vydáním výsledků za fiskální rok.
Německý federální finanční regulátor BaFin (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht) dnes oznámil, že prošetřuje nákup akcií Markuse Brauna, CEO společnosti Wirecard. Podle úřadu měl porušit zákaz Insider tradingu, když nakoupil akcie své společnosti v období před vydáním výsledků za fiskální rok. Za normálních okolností je totiž zakázáno, aby výkonní ředitelé obchodovali s akciemi vedené společnosti 30 dní před oficiálním vydáním hospodářských výsledků.
Právní zástupce Markuse Brauna tvrdí, že veškerá pravidla obchodování byla dodržena. Společnost Wirecard odmítla celou věc údajně komentovat.
O nákupu akcií v hodnotě 2,5 mil. EUR Markusem Braunem informoval v tomto týdne deník The Financial Times. Velkoobjemový obchod nakonec pomohl ve čtvrtek akciím německé finanční k navýšení svojí ceny.
Zdroj: Reuters
Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Smíšený závěr v USA
- Americké indexy nadále klesají
- DAX neudržel v pátek zisky a zakončuje seanci poklesem
- Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
- USA: Index spotřebitelské důvěy University of Michigan v listopadu dle předběžných dat na 50,3 b.
- Smíšený vývoj na pražské burze, index PX +0,35 %
- Wall Street otevírá v červeném, výsledková sezóna pokračuje
- Gen Digital: Evercore ISI zvyšuje cílovou cenu z 35 USD na 37 USD se stávajícím doporučením
- Americké futures kontrakty ztrácí
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-1,47 %), stříbro (+0,96 %) a ropa (+0,93 %)




