Gilead uzavřel licenční smlouvy s výrobci generik na produkci a distribuci Remdesiviru ve 127 zemích
Lék, který získal atuorizaci začátkem měsíce, by se měl vyrábět převážně v chudších zemích, produkovat se nebude ani v USA. Licenční smlouvy jsou prozatím osvobozeny od poplatku.
Americká farmaceutická společnost Gilead Sciences oznámila v úterních večerních hodinách, že uzavřela licenční smlouvy s několika firmami zabývajícími se výrobou generických léčiv na produkci a následné distribuci léku Remdesivir ve 127 zemích po celém světě. Jedná se totiž převážně o chudší země, USA tak mezi ně nespadají. Remdesivir získal autorizaci pro léčbu nemoci COVID-19 prvního května od amerického Úřadu pro kontrolu potravina léčiv (FDA).
Licenční smlouvy jsou osvobozeny od poplatku, a to do té doby, než pandemie COVID-19 přestane být světovou zdravotnickou krizí anebo než dojde ke schválení ještě jiného léku než Remdesivir či vyvinutí vakcíny proti tomuto onemocnění. Lék by měly začít vyrábět firmy Mylan, Cipla, Ferozsons Laboratorires, Hetero Lbas a Jubilant Lifesciences.
Zdroj: CNBC, Gilead Sciences
Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabila potřetí v řadě
- V Praze nízká aktivita, index prakticky beze změny
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,57 %), ropa (+1,14 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,81
- Eurozóna: Stavební výroba v dubnu meziročně vzrostla o 3 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,53 %), měď (-0,99 %), ropa (+0,84 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,63
- Frankfurtská burza zahajuje obchodní seanci poklesem
- Pražská burza v úvodu obchodování nepatrně posiluje
- Akciový výhled