Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Gilead předčasně ukončuje první klinickou studii léku Remdesivir kvůli nedostatečné participaci

Gilead předčasně ukončuje první klinickou studii léku Remdesivir kvůli nedostatečné participaci

24.4.2020 09:45

První z klinických studií léku Remdesivir byla ukončena kvůli nízké statistické významnosti výsledků. Více světla na účinky experimentálního léku by měla vrhnout data z dalších dvou vedených studií, která mají přinést výsledky v průběhu května.

Americká farmaceutická společnost Gilead, která stojí za asi nejznámějším zástupcem možných léků pro léčbu nemoci COVID-19 anebo pro mírnění jejího průběhu, včera oznámila, že je nucena předčasně ukončit první klinickou studiii vedenou na čínských pacientech.

Jak Gilead informuje, tak k ukončení dochází kvůli nedostatečnému počtu testovaných pacientů s onemocněním. Tento fakt tak vede studii za hranici statistické významnosti výsledků. Společnost se ohrazuje proti některým interpretacím, ke kterým dalo podnět předčasné zveřejnění výsledků na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO), že Remdesivir nevedl ke zlepšení stavu u většiny pacientů s odkazem na neprokazatelnost těchto závěrů. Naopak Gilead dodává, že statistický vzorek jevil známky zmírnění průběhu onemocnění u některých skupin pacientů, obzvláště u těch, kterým byl lék podáván již od rané fáze nemoci.

Více světla na účinky experimentálního léku by měla vrhnout data z dalších dvou vedených studií, která mají přinést výsledky v průběhu května. První z nich konfrontuje léčbu pacientů se středně těžkými projevy onemocnění lékem Remdesivir s běžnou medikací. Ta druhá pak porovnává výsledky léčby s placebo efektem u lidí s různým průběhem nemoci COVID-19.

 

Zdroj: Gilead


Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,3242726,72973
USD21,2551822,43482
GBP29,2172430,83876
CHF23,0401524,31885
PLN5,592225,90258

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X