Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Bernie Sanders vzdal svoji kandidaturu na prezidenta USA

Bernie Sanders vzdal svoji kandidaturu na prezidenta USA

9.4.2020 11:40

Zastánce politických kroků, jakými jsou například osvobození zdravotnického systému od placení pojistného a poplatků, studia na vysoké škole zdarma či navyšování daní pro vyšší příjmové skupiny obyvatelstva, odchází z boje o demokratickou nominaci, protože již nevěří v možnost svého vítězství ve stranických primárkách.

Americký senátor Bernie Sanders, který se proslavil svými protikapitalistickými názory a volebním programem se silným důrazem na sociální jistoty příjmově slabších vrstev obyvatelstva, se oficiálně vzdal své kandidatury na funkci amerického prezidenta. Po jeho odstoupení ze závodu o Bílý dům se tak stává jistým duel mezi současným prezidentem Donaldem Trumpem za Republikánskou stranu a Joem Bidenem, senátorem a bývalým viceprezidentem za éry Barracka Obamy. Vermontský senátor Sanders své kroky odůvodnil tím, že podle něj již přestala existovat faktická šance, aby získal nominaci své strany pro nadcházející prezidentské volební klání.

Z boje tak odchází vehementní zastánce kroků jakými jsou například osvobození zdravotnického systému od placení pojistného a poplatků, studia na vysoké škole zdarma či navyšování daní pro vyšší příjmové skupiny obyvatelstva. Podle jeho slov však hlavním cílem nejen pro něj ale i pro zbytek demokratů musí zůstat odstranění současného prezidenta z jeho funkce.

 

Zdroj: CNBC, BBC


Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,2143226,61368
USD20,9608522,12415
GBP29,2804830,90552
CHF22,9092824,18072
PLN5,541235,84877

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X