Podle šéfa British Airways aerolinky čelí horší situaci než v letech 2001 nebo 2008, píší The FT
Podle šéfa British Airways nyní odvětví aerolinek čelí horší situaci než během finanční krize, šíření viru SARS nebo 11. září, uvádí deník The Financial Times s odkazem na interní dokument. Společnost chystá propouštění.
Výkonný ředitel British Airways Alex Cruz podle deníku The Financial Times v interním dokumentu „Přežití British Airways“ uvedl: „Někteří z nás pracovali v letectví v průběhu finanční krize, vypuknutí Sars nebo 11. září. Co se děje nyní ve výsledku [šíření koronaviru] Covid-19 je vážnější než kterákoliv z těchto událostí. Je to krize globální velikosti, kterou jsme zatím nepotkali.“
British Airways jsou podle Cruze finančně odolnější než kdy dříve a mají robustní rozvahu, přesto je společnost „pod neuvěřitelným tlakem“ a bude muset reagovat rychle. Výsledkem toho společnost přerušuje spoje a parkuje letadla jako jindy předtím.
Aerolinka se podle dokumentu chystá propouštět, „možná na krátkou dobu, možná na dlouhou“.
Dokument byl zaměstnancům rozeslán dnes před obědem, uvedl deník. Aerolinky se odmítly vyjádřit ohledně počtu propuštěných zaměstnanců.
Aerolinky British Airways jsou součástí skupiny International Airlines Group, jejíž akcie se pod tickerem IAG obchodují primárně v Londýně, kde dnes posilují o 6,2 % na 354,9 pencí.
Pod tickerem INR se obchodují na německé Xetře, kde rostou o 7 % na 4,334 EUR. Pod tickerem BABWF se obchodují také na americkém OTC trhu.
Zdroj: The Financial Times
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Trh končí v zeleném
- Trh pozitivně naladěn po včerejším vyjádření FEDu
- Německá burza uzavírá čtvrteční obchodování růstem
- Colt oznámil záměr uspořádat valnou hromadu mimo zasedání (tzv. per rollam)
- Wall Street otevírá růstem
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 12. září vzrostly o 90 mld. kubických stop při očekávání 81 mld.
- Pražská burza ve čtvrtek rostla
- USA: Index předstihových ukazatelů v srpnu klesl o 0,5 % při očekávání 0,2% poklesu
- Philip Morris ČR: Komerční banka zvyšuje cílovou cenu na 19 527 Kč a ponechává doporučení na "Buy"
- Americké futures kontrakty posilují