Německý DAX v úterý posílil o 1,08 %
Index DAX přerušil sérii ztrátových seancí a v úterý rostl. Část předchozích ztrát umazala Lufthansa.
Německý DAX dnes po delší pauze uzavřel v kladných hodnotách, když se na trhy vlil o něco pozitivnější sentiment ohledně efektů šíření nového koronaviru. Nejvýrazněji rostly akcie aerolinky Lufthansa (LHA; +8,9 %), které tak umazaly alespoň část předchozích výrazných ztrát. Britské aerolinky včera oznámily rušení stovky letů v reakci na nižší poptávku kvůli novému viru. Důležitým milníkem pro letecké společnosti bude dovolenkové velikonoční období, v němž prozatím CEO společnosti Ryanair nevnímá prudký pokles poptávky po leteckém cestování.
Dařilo se také společnostem Wirecard (WDI; +4,3 %), MTU Aero Engines (MTX; +4,1 %), o něco mírněji rostly akcie společností Linde (LIN; +2,5 %) a E.ON (EOAN; +2,4 %). Na opačné straně indexu uzavřela Deutsche Bank (DBK; -3,0 %), která se do červených čísel stočila v závěru obchodování po snížení úrokových sazeb v USA, resp. spíše po tiskové konferenci předsedy Rady guvernérů Fedu J. Powella (prvotní reakce na oznámení o snížení sazeb byla růstová). Nedařilo se ani titulům Bayer (BAYN; -1,4 %), Deutsche Post (DPW; -1,3 %) nebo Daimler (DAI; -1,2 %).
Událostí dne bylo snížení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky. Otázkou nadále zůstává, jak bude na efekty šíření nového koronaviru reagovat ECB. Včera se veřejně vyjadřovali tři zástupci banky.
Index DAX +1,08 % na 11985,39 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
Lufthansa (LHA) | +8,9 % | Deutsche Bank (DBK) | -3,0 % |
Wirecard (WDI) | +4,3 % | Bayer (BAYN) | -1,4 % |
MTU Aero Engines (MTX) | +4,1 % | Deutsche Post (DPW) | -1,3 % |
Linde (LIN) | +2,5 % | Daimler (DAI) | -1,2 % |
E.ON (EOAN) | +2,4 % | BMW (BMW) | -0,4 % |
Zdroj: Bloomberg
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza potřetí tento týden oslabila
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování stagnuje, Porsche údajně hledá nového CEO
- Dax uzavírá středu růstem, výsledky představila Vonovia, Bayer, či Zalando
- Deutsche Bank reportovala za 2Q nad očekáváním, bankovní dům je na cestě splnit celoroční cíle
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledky reportovaly Deutsche Bank a MTU Aero Engines
Nejnovější:
- Čína zakazuje technologickým společnostem nakupovat AI čipy od Nvidie
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,91 %), měď (-1,36 %), zlato (-0,6 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,33
- Společnost Gevorkyan reportovala výsledky za 1H, tržby vzrostly o 11 % meziročně
- Frankfurt otevírá obchodní seanci růstem
- Pražská burza v úvodu na zelené nule
- WAG: Deutsche Bank zvyšuje cílovou cenu z 90 GBp na 110 GBp s doporučením „Hold“
- Oslabení v asijsko-pacifickém regionu kompenzují zisky čínských tech-gigantů
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty posilují