Daimler: zisk v roce 2019 skončil pod očekáváním kvůli nákladům spojeným s kauzou okolo emisí CO2
Výrobce luxusních automobilů odhaduje, že jeho náklady spojené s kauzou ohledně emisí CO2 u vozů s dieselovým pohonem dosáhnou 1,1 – 1,5 mld. EUR.
Německý výrobce luxusních automobilů dnes prohlásil, že jeho zisk v minulém roce skončil pod očekáváním a stát by za tím měla především kauza ohledně nepravdivého informování o emisích CO2.
Skupina Daimler podle tiskové zprávy se zisk propadl zhruba o polovinu na 5,6 mld. EUR. V tom však nejsou započítány náklady spojené s kauzou ohledně emisí CO2 u vozů s dieselovým pohonem, které jsou prozatím vyčíslené na 1,1 – 1,5 mld. EUR kumulativně pro celý svět, kde se vozy Mercedes-Benz prodávají. Daimler musel totiž nechat v roce 2019 stáhnout z trhu tisíce automobilů, i přestože si po léta stál za tím, že motory jeho vozů jsou v souladu s emisními pravidly a proti obviněním se bránil právní cestou.
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- USA: PMI ve výrobě dosáhl v červenci dle konečných dat 49,8 b. při očekávání 49,7 b.
- KLA reportovala za 4Q a volný peněžní tok je rekordní dle očekávání
- USA: Report z trhu práce – v červenci vzniklo 73 tisíc pracovních míst, očekáváno bylo 104 tisíc
- Konferenční hovor Erste Group k výsledkům za 2Q: Budování kapitálu na akvizici Santander Bank Polska
- Americké futures kontrakty odepisují
- ČR: Státní rozpočet skončil v červenci ve schodku 168,2 mld. Kč
- Vývoj cen komodit: Ropa (-0,92 %), zemní plyn (-0,87 %), pšenice (-0,81 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,55
- Amazon ve 2Q překonal očekávání, výhled na 3Q je analytiky považován za konzervativní
- Colt CZ: Vladimír Rada byl jmenován generálním ředitelem společnosti Sellier & Bellot