Boris Johnson si je jistý obchodní dohodou s EU do konce roku, avšak připouští i možnost neúspěchu
Britský premiér v televizním rozhovoru řekl, že si je "velmi, velmi, velmi jistý" úspěšným jednání do konce roku v otázce obchodní smlouvy s EU, nicméně připustil i možnost neúspěchu slovy, že: „vždy musíte počítat i s možností úplného selhání selského rozumu“.
Britský ministerský předseda Boris Johnson v rámci televizního rozhovoru ujistil, že se nebojí termínu pro uzavření obchodní dohody s EU do konce roku 2020. Podle jeho slov si je stihnutím jednání o podobě vzájemných obchodních vztahů v následujících 11 měsících „velmi, velmi, velmi jistý“. Johnson však upozornil, že zároveň stále existuje možnost, že obě strany nenaleznou v daném časovém horizontu konsenzus a obchodní dohodu neuzavřou. Tuto obavu uvedl slovy, že: „vždy musíte počítat i s možností úplného selhání selského rozumu“.
V televizním vysílání zdůrazňoval předseda vlády Jejího Veličenstva, že tématem v budoucích měsících nebude pouze nadefinování obchodního vztahu s unií ale i se všemi obchodními partnery země.
Zdroj: Politico
Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- US indexy uzavírají níže
- Americké indexy mírně oslabují
- DAX zakončil týden v zeleném
- USA: Podnikové zásoby v červnu stagnovaly při očekávání 0,1% růstu
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v srpnu podle předběžných dat na 51 b.
- Pražská burza v závěru týdne mírně posílila
- US akcie se drží v úvodu páteční seance blízko maxim, Reddit vstupuje do indexu S&P 500
- Zámořské futures kontrakty oscilují kolem nuly
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,2
- Vývoj cen komodit: Pšenice (+1,72 %), zemní plyn (+1,65 %), kukuřice (+1,11 %)




