Delta potěšila investory svými slovy ohledně dalšího vývoje
Delta potěšila investory svými slovy na meetingu, kde oznámila výši očekávaného očištěného zisku na akcii v příštím roce v rozmezí 6,75 USD až 7,75 USD.
Americký letecký dopravce Delta Airlines na svém meetingu pro investory potěšil svými slovy, když uvedl, že v příštím roce očekává očištěný zisk na akcii v rozmezí 6,75 USD až 7,75 USD. Dle průzkumu Bloombergu očekávají analytici v konsensu zisk na akcii na úrovni 7,06 USD. Meziroční nárůst tržeb se očekává od 4 % do 6 %.
Dle Delty stále roste poptávka ze strany cestujících, a to zejména na domácím trhu. V Latinské Americe se dopravci taktéž daří výborně, v Japonsku se dle slov generálního ředitele začínají objevovat příležitosti a vývoj v Evropě je spíše smíšený.
Společnost ponechala svůj výhled růstu nákladů po odečtení paliva ve výši 2 % až 3 % a její cíl je nepřekročit dvouprocentní hranici.
Jako rizika Delta jmenovala návrat Boeingu 737 Max do vzduchu a jeho následný vliv na ceny letů a jako druhý bod vytyčila prezidentské volby v USA.
Akcie Delta Airlines (DAL) posilují o 3,30 %.
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Wall Street otevírá v červeném, výsledky reportovalo PepsiCo a Delta Air Lines
- Wall Street míří k novým maximům
- Americké akciové indexy zahajují obchodování smíšeně, akcie Delta po výsledcích rostou o 13 %
- Delta Air Lines zveřejnila zisk za 2Q mírně nad očekávání a obnovila celoroční výhled
- Americké akcie oslabují v reakci na izraelský útok na íránská jaderná zařízení
Nejnovější:
- USA : Všechny sektory, až na technologie, v zeleném.
- V USA zatím smíšené obchodování. Technologie v červeném.
- ČEZ: konferenční hovor s managementem
- Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci růstem
- Pražská burza navyšovala maxima, banky v popředí
- Americké indexy se v úvodu seance obchodují smíšeně
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Japonská SoftBank prodala svůj podíl ve společnosti NVIDIA za 5,83 mld. USD
- Occidental Petroleum reportoval kvartální výsledky a zveřejnil výhled na další kvartál
- Vývoj cen komodit: Stříbro +1,24 % na 50,935 USD za unci




