Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Prevent Group, dodavatel Volkswagenu, žaluje VW z využívání tržní síly vůči svým dodvatelům

Prevent Group, dodavatel Volkswagenu, žaluje VW z využívání tržní síly vůči svým dodvatelům

19.11.2019 10:56, VOW1*

Volkswagen údajně využívá SVÉ tržní síly, aby větší dodavatelé automobilových dílů neměli možnost snižovat své náklady právě za pomocí akvizic, díky čemuž udržuje jejich ziskovost pod tlakem a je pak schopna svým dodavatelům diktovat nepřiměřené ceny a podmínky.

Prevent Group, jeden z dodavatelů Volkswagen, obvinil německou automobilku z porušování pravidel hospodářské soutěže a podal proti ní žalobu u amerického obvodního soudu. Prevent obviňuje VW z toho, že dlouhodobě uzavírá dohody s menšími dodavateli, že nebudou spolupracovat s většími společnostmi, jako je například právě žalující strana, a přislíbí odmítnutí jakýchkoli rozhovorů o akvizicích a fúzích s nimi. Volkswagen ve svém úsilí údajně využívá svoji tržní sílu, aby větší dodavatelé automobilových dílů neměli možnost snižovat své náklady právě za pomocí akvizic, díky čemuž udržuje jejich ziskovost pod tlakem a je pak schopna svým dodavatelům diktovat nepřiměřené ceny a podmínky.

 

Zdroj: MarketScreener


Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,7476425,19136
USD20,4697821,71422
GBP27,4491329,11787
CHF25,1815626,71244
PLN5,578095,91721

Kompletní informace zde