ThyssenKrupp byl vyřazen z indexu DAX, nahradil jej výrobce leteckých motorů MTX
Americká ocelářská společnost ThyssenKrupp byla přeřazena do indexu středně velkých společností MDAX z důvodu slabé výkonosti společnosti a následného prudkého poklesu ceny jejích akcií.
Největší německý ocelářský a technologický podnik ThyssenKrupp byl vyřazen z německého blue-chipsového akciového indexu DAX a nahradil jej výrobce leteckých motorů MTX Aero Engines AG (ticker: MTX). Thyssenkrupp je tak druhým zakládajícím členem, který německý index opouští. Důvodem je slabý výkon a s tím spojený pokles ceny akcií firmy.
ThyssenKrupp vydal čtyři varování před zhoršením zisku a dvakrát se neúspěšně pokusil o restrukturalizaci podniku. Jeho akcie tak za posledních dvanáct měsíců poklesl o 45 %, zatímco index DAX zůstal téměř bez změny.
ThyssenKrupp je nyní součástí německého indexu středně velkých společností MDAX.
Generální ředitel v prohlášení uvedl, že výkonost společnosti byla skutečně velmi slabá a její sestup do indexu MDAX je logickým následkem. „Důležité je, že teď skupinu připravujeme na novou a ziskovější cestu, abychom získali zpět důvěru investorů,“ dodal.
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Thysenkrupp obdržel nezávaznou nabídku na koupi své evropské ocelářské divize
- DAX uzavírá seanci růstem
- Frankfurtská burza uprostřed týdne klesá, akcie evropských zbrojařů zůstávají pod tlakem
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledky reportovaly společnosti RWE a Thyssenkrupp
- Frankfurtská burza uzavřela čtvrtek růstem, reportovala Deutsche Bank a MTU Aero Engines
Nejnovější:
- Colt oznámil záměr uspořádat valnou hromadu mimo zasedání (tzv. per rollam)
- Wall Street otevírá růstem
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 12. září vzrostly o 90 mld. kubických stop při očekávání 81 mld.
- Pražská burza ve čtvrtek rostla
- USA: Index předstihových ukazatelů v srpnu klesl o 0,5 % při očekávání 0,2% poklesu
- Philip Morris ČR: Komerční banka zvyšuje cílovou cenu na 19 527 Kč a ponechává doporučení na "Buy"
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,56
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-0,81 %), zlato (-0,51 %) a ropa (+0,47 %)
- USA: Index výrobní aktivity filadelfského Fedu v září na 23,2 b.