Britská energetická společnost bude mít nového CEO
Britskou energetická společnost zaměřující se hlavně na ropné produkty, od února příštího roku povede nový CEO.
Generální ředitel Bob Dudley britské energetické společnosti BP v příštím roce odstoupí po tom, co vedl společnost napříč turbulentní dekádou a vyvedl britskou energetikou společnost z pokraje kolapsu po potopení ropné plošiny Deepwater Horizon*.
CEO Dudley odstoupí v únoru příštího roku ve věku 64 let po čtyřech dekádách ve společnost BP a bude nahrazen Bernardem Looneyem.
——————————————————————————————————————————————————
Deepwater Horizon byla plovoucí vrtná plošina postavená v roce 2001. Vlastnila ji firma Transocean a do září 2013 byla pronajata firmě BP. Registrována byla v Majuru na Marshallových ostrovech. V září 2009 vyvrtala nejhlubší ropný vrt historie. Dne 22. dubna 2010 se plošina potopila při vrtání v Mexickém zálivu v důsledku exploze, ke které došlo o dva dny dříve. Samotný vrt však zůstal otevřen a začalo z něj unikat velké množství ropy. Havárie způsobila největší zamoření pobřežních vod ropnou skvrnou v historii Spojených států.
Akcie BPE5 na burze XETRA oslabují o 0,60 %.
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Index S&P 500 oslabil o 0,37 %
- Zámořské indexy vylepšují denní bilanci
- Frankfurtská burza zakončuje úterý v mírném záporu
- Omnicom si podle Ad Age nechává vypracovat nezávislý audit společnosti The Trade Desk
- Pražská burza navázala na včerejší ztrátu
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v březnu beze změny
- USA: PMI ve výrobě v březnu dle předběžných dat na 52,4 b. při očekávání 51,5 b.
- Zvyšujeme cílovou cenu na akcie Colt CZ ze 791 Kč na 981 Kč, potvrzujeme doporučení "Akumulovat"
- Americké akcie otevírají v záporném teritoriu
- Komerční banka: Pozvánka na valnou hromadu





