Siemens Healthineers získala majoritní podíl v konzultantské společnosti ECG Management Consultants
Německá zdravotnicko-technologická společnost Siemens Healthineers získala majoritní podíl v americké konzultantské společnosti ECG Management Consultants za nezveřejněnou cenu.
Siemens Healthineers kupuje společnost ECG Management Consultants se sídlem v kalifornském San Diegu
„Poradenský byznys ECG je silným přírůstkem našeho portfolia a dalším krokem v implementaci naší strategie pro rok 2025. V kombinaci s naším silným portfoliem zdravotnických technologií, které zahrnuje naše digitální platformy a řešení, nám partnerství s ECG umožní komplexněji než kdykoliv předtím reagovat na potřeby našich zákazníků, pomáhat jim dále zlepšovat poskytování ještě lepší a levnější zdravotní péče,“ řekl Bernd Montag, výkonný ředitel společnosti Siemens Healthineers.
Společnost ECG s více než 200 konzultanty si zachová samostatnost i svůj stávající manažerský tým. V roce 2018 dosáhla tržeb přes 100 mil. EUR a podle prohlášení je vysoce zisková.
Siemens Healthineers očekává dokončení transakce v1Q 2020 v závislosti na získání souhlasu regulátora.
Siemens Healthineers nedávno koupila také americkou společnost Corindus
V srpnu společnost Siemens Healthineers koupila americkou společnost Corindus, která se zabývá vývojem robotických řešení pro vaskulární zákroky. Dokončení této transakce očekává do konce letošního roku.
Siemens drží ve společnosti 85% podíl
Mateřský koncern Siemens drží ve společnosti Siemens Healthineers 85% podíl. S jejími akciemi se samostatně začalo obchodovat v březnu 2018.
Tisková zpráva Siemens Healthineers zde.
Akcie Siemens Healthineers (SHL) dnes rostou o 0,9 % na 36 EUR.
Zdroj: Siemens Healthineers, Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- DAX uzavírá čtvrtek v záporu, Rheimetall reportoval kvartální čísla
- Frankfurtská burza zakončila týden v zeleném
- Frankfurtská burza dnes končí v kladných hodnotách
- Frankfurtská burza na začátku seance oslabuje, výsledky zveřejnily Siemens Healthineers, BMW,..
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, Siemens údajně zvažuje prodej podílu v Siemens Healthineers
Nejnovější:
- Americké indexy na maximech
- Americké indexy se obchodují smíšeně
- Index Dax pod tlakem
- USA Index spotřebitelské důvery a Velkoobchodní zásoby
- Americké indexy rostou
- Zámořské futures indikují kladné otevření
- USA: Report z trhu práce – počet pracovních míst mimo zemědělství v únoru vzrostl o 115 tis.
- Vývoj měnových párů: EUR/USD 1,1762
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+0,79 %) zpět nad 80 USD/oz, zemní plyn (+1,01 %)
- Německý DAX ztrácí bezmála 1 %, Rheinmetall (-5,8 %) klesá na 2letá minima





