Trump zrušil cestu do Dánska
Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že schůzku s dánskou premiérkou ohledně koupě Grónska odkládá. O tom, že Trump uvažuje o koupi tohoto autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě, napsal minulý týden americký list The Wall Street Journal.
Americký prezident Donald Trump odložil setkání s dánskou předsedkyní vlády, která podle jeho slov odmítla prodat Grónsko. Trump na svém twitterovém účtu uvedl, že Dánsko je zcela výjimečná země s úžasnými lidmi, ale na základě komentářů premiérky Mette Frederiksenové, že nemá zájem prodej Grónska probrat, schůzku plánovanou za 14 dnů odloží na jindy.
Twitterové komentáře D. J. Trumpa k věci
Dánské politiky debata o Grónsku pobouřila. Premiérka ji označila za absurdní a prohlásila, že Grónsko není na prodej. Bývalý předseda vlády Lars Lokke Rasmussen na twitteru uvedl, že se ze strany amerického prezidenta se musí jednat o „aprílový žert“, ale úplně mimo sezónu.
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
- Americká centrální banka FED snižuje sazby o 25 bps. do pásma 4,00 - 4,25%.
- Frankfurtská burza uzavřela v zeleném
- Index Dow Jones se drží v zelených úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 12. září klesly o 9285 tis. barelů
- USA: Započatá výstavba v srpnu dosáhla 1307 tis. při očekávání 1365 tis.
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 12. září vzrostl o 29,7 %
- Eurozóna: CPI v srpnu dle konečných dat meziročně vzrostl o 2,0 % při očekávání růstu o 2,1 %
- Pražská burza navázala na včerejší pokles
- Zámořské indexy otevřely před dnešním zasedáním FOMC smíšeně, Lyft plánuje spolupráci s Waymem