VW expanduje s platformou Heycar na britský trh
Berlínský Heycar je start-up, který slouží k prodeji použitých vozů a mezi jeho hlavní výhody patří například ad free web.
Jednotka financial-services automobilky Volkswagen přichází se svou platformou Heycar na britský trh a prvně tak historicky expanduje z německého trhu. Webová stránka Heycar slouží k prodeji použitých vozů a stojí za ní Volkswagen a Daimler.
Velká Británie pro společnost představuje velmi významný trh při prodeji nových vozů a vzhledem k politickému a ekonomickému vývoji lze očekávat, že v souvislosti s brexitem se spotřebitelé budou poohlížet po dostupnějších použitých vozech, uvedl ředitel jednotky. „Británie je velký vyspělý trh, na kterém shledáváme spoustu příležitostí,“ dodal Frank Fiedler.
Heycar vstoupí na britský trh s více než 100 000 vozy, které bude nabízet skrz síť 1 400 dealerů v Anglii, Walesu, Skotsku a Severním Irsku.
VW spustilo heycar v Německu před dvěma lety a poté přidal mobilní divizi automobilky Daimler jako investora s 20% podílem.
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké akcie posilují
- Frankfurtská burza uzavřela obchodní den v zeleném
- Strojírenská společnost Doosan Škoda Power reportovala výsledky za 1Q 2026
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 15. květnu poklesly o 7863 tis. barelů ropy
- Pražská burza pokračovala v růstu, zbrojovka CSG po výsledcích +9,16 %
- Wall Street zahajuje seanci růstem, trhy čekají na výsledky Nvidie
- Prabos plus v rámci Start Day zveřejnil výsledky za 1Q 2026 a celoroční výhled
- Target zveřejnil porovnatelné tržby za 1Q výrazně nad odhady, varuje před náročným 2Q
- Americké futures kontrakty posilují
- M2C zveřejnilo v rámci Start Day výsledky za 2025 a výhled





