Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > FED minutes poukazují na vůli Federálního výboru pro otevřený trh v blízké době snížit úrokové sazby

FED minutes poukazují na vůli Federálního výboru pro otevřený trh v blízké době snížit úrokové sazby

11.7.2019 09:14

Podle záznamu se většina hlasujících členů shodla na tom, že z důvodu sílících rizik postihujících výhled centrální banky pro americkou ekonomiku bude pravděpodobně zapotřebí přistoupit ke snížení federal funds rate. Záležet přitom bude především na tom, jak se tato rizika budou nadále vyvíjet a zda opravdu přetrvají.

Záznam z posledního jednání Federální výboru pro otevřený trh FEDu, tzv. FED minutes, poukázal na vůli v rámci výboru pro snižování úrokových sazeb v blízké době. Podle záznamu se většina hlasujících členů shodla na tom, že z důvodu sílících rizik postihujících výhled centrální banky pro americkou ekonomiku bude pravděpodobně zapotřebí přistoupit ke snížení federal funds rate. Záležet přitom bude především na tom, jak se tato rizika budou nadále vyvíjet a zda opravdu přetrvají.

Pro snížení úroku v zemi mluví taktéž současná inflace pod 2% cílem a obavy, že zde zůstane i v budoucnu. Nicméně podmínky na americkém trhu práce a vývoj spotřebních výdajů stále vykazují silná čísla. Členové FOMC jako slabší článek největší ekonomiky světa shledávají tvorbu hrubého kapitálu v zemi podnikatelskými subjekty, která doznává v poslední době zpomalení. Soukromé investice jsou podle názoru většiny výboru pod tlakem sílících obav z negativního hospodářského vývoje doma i ve světě.

 

Zdroj: The FInancial Times, FED


Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,4867626,90124
USD21,3349722,51903
GBP28,4977130,07929
CHF23,5684924,87651
PLN5,681055,99635

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X