Akcie společnosti Agilent Technologies oslabují o 10,6 %
Prudké oslabování po otevření americké burzy zažívají akcie společnosti Agilent Technologies. Tržby ve druhém čtvrtletí zaostaly za očekáváním o 0,031 mld. USD a čistý zisk o 17,25 mil. USD.
Americký výrobce laboratorních technologií, Agilent Technologies oslabuje na nejnižší úroveň během jedenácti dnů, když včera po uzavření trhu společnost zveřejnila nevalné výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2019 a management společnosti zároveň snížil prognózu na letošní fiskální rok. Někteří analytici vyzývají k nákupu při momentálně nízkých cenách.
Společnost nedostála svým závazkům poprvé od roku 2015. Největší oslabení akcií společnost zažila v roce 2007, kdy došlo k jejich oslabení až o 13 %.
„Slabé výsledky se zdají být dočasné a poskytují příležitost k nákupu,“ uvedl analytik Paul Knight. Slabší než očekávané výsledky byly zapříčiněny zejména nepříznivými podmínkami v Číně, které Knigh vidí jako přechodné.
Vývoj kurzu akcií společnosti Agilent Technologies za poslední tři dny; Zdroj: Bloomberg
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Trhy končí hluboko v červeném
- Indexy pod tlakem cel a zpráv z trhu
- Frankfurtská burza uzavírá týden výrazným poklesem, Daimler Truck zveřejnil výhled pod odhady
- Pražská burza spolu se zahraničím klesala
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle konečných dat na 61,7 b.
- S&P 500 klesá o 1,6 %, reportovaly Apple, Amazon, Exxon mobil, Chevron, Coinbase a další
- USA: Stavební výdaje v červnu meziměsíčně klesly o 0,4 % při očekávání stagnace
- USA: ISM ve výrobě v červenci na 48 b. při očekávání 49,5 b.
- Chevron reportoval rekordní produkci ropy, segment upstreamu zaostal za odhady
- Exxon Mobil reportoval očištěný zisk na akcii za 2Q nad očekávání