Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Likérka Stock Spirits reportovala výsledky za 1H FY 19

Likérka Stock Spirits reportovala výsledky za 1H FY 19

14.5.2019 09:00, BAASTOCK

Likérka Stock Spirits reportovala dnes před otevřením trhu výsledky za 1H FY 19 a oznámila návrh dividendy.

Souhrn výsledků za 1H FY19; Zdroj: Stock Spirits

Výsledky za 1H FY 19

Likérka Stock Spirits reportovala dnes ráno před otevřením trhu čísla za první pololetí fiskálního roku 2019. Celkové tržby v meziroční komparaci vzrostly o 8,2 % na 156,9 milionů eur. Vyjádeno konstantním směnným kurzem se jednalo o 9,7% růst celkových tržeb. Zisk EBITDA v očištěné podobě dosáhl v prvním pololetí výše 33,5 milionů eur, meziročně tak vzrostl o 4,2 %. Po očištění o vliv směnných kurzů se jedná o 5,8% meziroční růst. Očištěný zisk na akcii meziročně vzrostl o 11,3 % a dosáhl úrovně 10,15 eurocentů.

Pokles zadlužení

Zadlužení společnosti pokleslo na 25,2 milionů eur, v současné chvíli tak činí 0,42 násobek zisku EBITDA. Spolčnost spolu s výsledky zveřejnila návrh na dividendu ve výši 2,63 eurocentů ( +5,2 %). Firma oznámila další snížení hodnoty italského businessu o 14,3 milionů eur.

Jednotlivé trhy

V Polsku Stock Spirits zaznamenal v prvním pololetí rostoucí podíl na trhu, celkové tržby činily 11,5 % (konstantní směnný kurz). V České republice likérka dosáhla rekordního tržního podílu, k čemuž mělo podle vyjádření společnosti výrazně napomoci také uvedení nového rumu Republika. Tržby v České republice meziročně vzrostly o 14,3 % (konstantní směnný kurz).

Akvizice

Spolu s výsledky Stock Spirits zároveň oznámil akvizici na českém trhu, kde kupuje firmu Bartida za 7,3 milionů eur. V Itálii by měl v červnu měl být dokončen nákup společnosti Distillerie Franciacorta za 23,5 milionů eur.

CEO Stachowicz je spokojen s vývojem na klíčových trzích

CEO společnosti M. Stachowicz si pochvaloval silný organický růst na klíčových trzích a upozorňuje na nové akvizice společnosti, které by měly napomoci růst společnosti udržet.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Zdroj: Stock Spirits

 

 

 Zdroj: Stock Spirits


František Mašek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region
Facebook Twitter YouTube
Twitter investice LinkedIn
Devizové kurzy
Kurz Nákup Prodej
EUR23,3672124,78779
USD20,0267521,24425
GBP27,3045328,96447
CHF24,9243826,43962
PLN5,429995,76011

Kompletní informace zde