Projekce hospodaření Central European Media Enterprises (CME) za 4Q 2018
Zítra ráno před otevřením trhu reportuje čísla za čtvrtý kvartál mediální CME. Analytici oslovení agenturou Reuters v konsensu očekávají růst provozního zisku OIBDA na 85,0 miliard dolarů.
Mediální skupina Central European Media Enterprises (CME) CETV.O, CETV.PR zřejmě vykáže za čtvrté čtvrtletí růst jádrového zisku o 11 procent, tažený růstem reklamy a úsilím o kontrolu nákladů, ukázal v úterý průzkum Reuters. Čtyři analytici v průzkumu předpověděli pro čtvrtý kvartál růst provozního zisku před odpisy a amortizací (OIBDA) v průměru na 85 milionů dolarů. Firma na konci třetího kvartálu předpověděla růst celoročního zisku OIBDA o 14 až 16 procent. Tento výhled však nezahrnoval televizní stanice ve Slovinsku, tehdy určené k prodeji. V lednu však CME oznámila, že si slovinská aktiva ponechá a jejich výsledky zařadí do celoročního výkazu hospodaření. Trhy se zaměří také na úroveň zadluženosti skupiny, která v posledních kvartálech klesala, což by mohlo do budoucna potenciálně otevřít cestu k výplatám dividendy.
Následuje tabulka odhadů analytiků, v milionech dolarů:
| Projekce hospodaření CETV za 4Q 2018 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Q4/2018 | Průměr | Medián | Rozpětí | Q4/2017 |
| Výnosy | 231,8 | 232,1 | 225,8-237,0 | 221,3 |
| OIBDA | 85,0 | 85,8 | 79,1-89,2 | 76,4 |
| EBIT | 73,4 | 73,2 | 68,4-78,8 | 65,5 |
| Čistý zisk | 52,6 | 53,8 | 45,6-57,4 | 40,6 |
* Konsensus Reuters (Erste Group Bank/Česká spořitelna, J&T Banka, Komerční banka, Wood & Co.)
Průzkumu se zúčastnily následující banky a makléřské společnosti: Erste Group Bank/Česká spořitelna, J&T Banka, Komerční banka, Wood & Co.
Konferenční hovor v 15.00 hod
Konferenční hovor s analytiky proběhne zítra odpoledne po kvartálním reportu v 15.00 hod.
Zdroj: Reuters
David Halman
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké indexy uzavírají kladně
- Americké indexy posilují
- Zvyšujeme cílovou cenu na akcie Kofola ze 410 Kč na 484 Kč, potvrzujeme doporučení "držet"
- Carnival Corp. reportovala za 4Q, očištěný zisk na akcii meziročně vzrostl a předčil očekávání
- Frankfurtská burza na konci týdne mírně posílila
- Colt CZ: Německá armáda si vybrala pistoli České zbrojovky
- Pražská burza plošně rostla
- Paychex, poskytovatel mzdových a HR služeb, reportoval výsledky za 2Q dle očekávání
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v prosinci podle konečných dat na 52,9 b.
- USA: Prodeje existujících domů v listopadu meziměsíčně vzrostly o 0,5 % při očekávání růstu o 1,2 %





