Akcie společnosti Nordstrom oslabují po slabých tržbách během zimních svátků
Americký řetězec obchodních domů vyšší třídy, Nordstrom, se v prosinci potýkal s problémy ohledně prodejů ve svých obchodních domech a nyní očekává zisk na akcii ve výši spodní hranice původního odhadu.
Logo společnosti Nordstorom
Zdroj: [po kliknutí]
Nordstrom, americký řetězec obchodních domů vyšší třídy, se během zimních svátků potýkal s problémy ohledně prodejů v obchodních domech. Po tržbách nižších oproti očekávání firma vydala varování ohledně tržeb roku 2018.
Srovnatelné tržby YTD v roce 2018 rostly o 2,1 % a byly tak v souladu s očekáváním, ale tržby za zboží prodávané v plných cenách v listopadu a prosinci byly nižší oproti očekávání společnosti a zdá se, že zákazníci preferovali zlevněné zboží.
Akcie společnosti poklesly o 6 % na 44,43 USD po předchozím 8% středečním propadu.
Srovnatelné tržby - užívané pro měření tržeb obchodů otevřených nejméně 12 měsíců - meziročně vzrostly o 1,3 %. Tržby ze zboží prodávaného v plných cenách vzrostly o 0,3 % a tržby z outletů (zlevněné zboží) vzrostly o 3,9 %.
Tržby z onlilne prodejů, které tvoří 36 % celkových tržeb, vzrostly o 18 %.
Společnost nyní očekává zisk na akcii v roce 2018 na spodní hladině předchozího odhadu, který byl 3,55 USD až 3,65 USD za akcii.
Společnost publikuje report v plném znění 28. února.
Zdroj: The Financial Times
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Thysenkrupp obdržel nezávaznou nabídku na koupi své evropské ocelářské divize
- USA: Průmyslová produkce v srpnu meziměsíčně vzrostla o 0,1 %
- Americké futures kontrakty oscilují kolem nuly
- USA: Index importních cen v srpnu meziročně stagnoval v souladu s očekáváním
- USA: Maloobchodní tržby v srpnu dle předběžných dat meziměsíčně vzrostly o 0,6 %
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+0,82 %), kukuřice (+0,77 %), pšenice (+0,62 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,6
- Eurozóna: Průmyslová výroba v červenci meziročně vzrostla dle očekávání o 1,8 %
- Eurozóna: Index očekávání dle průzkumu ZEW dosáhl v září 26,1 b.
- Německo: Index očekávání dle průzkumu ZEW dosáhl v září 37,3 b. při očekávání 25,0 b.