Pinterest se aktivně připravuje na své IPO, které by mohlo přijít již v dubnu 2019
Pinterest Inc. se aktivně připravuje na IPO, které by mohlo přijít již v dubnu, říkají osoby, kteří jsou obeznámeni s plány společnosti.
Firma by mohla dosáhnout tržní hodnoty na veřejném trhu ve výši více než 12 miliard USD. Ocenění se může měnit, dokud firma nenacení své IPO.
V září Pinterest překonal hranci 250 milionů aktivních uživatelů za měsíc, kteří navštíví webovou stránku a procházejí miliardami obrázků na různá téma od nábytku do obývacího pokoje až po recepty na večeři nebo tetování. Společnost získává tržby z prodeje reklamy na svých stránkách a je připravena dosáhnout tento rok tržeb ve výši více než 700 milionů USD, což by představovalo meziroční nárůst 50 %.
Pokud by se Pinterest v první polovině roku 2019 posunul s realizací svého IPO, spojil by se s řadou vysoce ceněných startupů, jako jsou Uber Technologies Inc. a Lyft Inc., které zůstávají soukromími už roky a nyní se připravují na svůj debut v příštím roce.
Zdroj: The Wall Street Journal
David Halman
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn -2,49 % na 3,646 USD za mbtu
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,09
- Colt CZ: valná hromada schválila dividendu ve výši 15 Kč na akcii
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,73
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-2,49 %), měď (-0,57 %) a zlato (+0,55 %)
- Eurozóna: Peněžní zásoba M3 v květnu meziročně vzrostla o 3,9 % při očekávání růstu o 4,0 %
- ČR: Měnová zásoba M2 v květnu meziročně vzrostla o 3,5 %
- Colt CZ oznámil změnu v dozorčí radě
- Pražská burza v úvodu týdne posiluje
- Frankfurtská burza zahajuje den v kladných hodnotách