Evropská unie údajně dosáhla předběžné dohody se Spojeným královstvím o finančních službách
Podle britského deníku the Times premiérka Theresa May uzavřela s Evropskou unií předběžnou dohodu, díky které by britské finanční společnosti měly mít přístup na evropský trh i po Brexitu. V reakci na Brexit a nejistoty ohledně přístupu na evropský trh některé bankovní domy již začaly stěhovat část svých aktivit z Londýna do Paříže a Frankfurtu nad Mohanem, v důsledku čehož se začaly rojit pochybnosti, zda si Londýn udrží pozici finančního centra.
Podle zprávy vyjednávači dosáhly předběžné dohody, která umožní britským finančním společnostem zůstat na evropském trhu i po Brexitu, pokud budou britské finanční regulace široce v souladu s těmi evropskými.
Podle deníku the Times Evropská unie uzná britské regulace za ekvivalentní těm evropským a britské finanční společnosti tak budou moci i po Brexitu fungovat beze změny.
Britský ministr pro Brexit Dominic Raab podle agentury Reuters uvedl v dopise jednomu zákonodárci, že dohoda o samotném Brexitu by mohla být hotova do 21. listopadu. Problematickým bodem jednání nadále zůstává budoucí celní režim na hranicích Irska a Severního Irska. Británie by měla z Evropské unie vystoupit na konci března příštího roku.
Zdroj: Reuters, CNBC
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámořské akcie zahájily nový týden smíšeně
- Wall Street zatím slibuje posunutí historických maxim
- Frankfurtská burza na úvod týdne kosmeticky posílila
- Pražská burza v úvodu týdne stagnovala
- Makroekonomický výhled na tento týden: Rozhodnutí ECB o sazbách (eurozóna), index IFO (Německo),..
- USA: Index předstihových ukazatelů v červnu klesl o 0,3 % v souladu s očekáváním
- Hlavní americké akciové indexy rostou do 0,5 %, výsledky zveřejnily Verizon a Domino’s Pizza
- Domino’s Pizza reportovala za 2Q porovnatelné tržby nad očekáváním Wall Street
- Americké futures kontrakty indikují otevření v plusu
- Block nahradí v indexu S&P 500 společnost Hess