United Continental Holdings s tržbami na očekávání s EPS mírně pod, trhu komplikuje život cena ropy
Tržby letecké společnosti narostly o 11 % na 11,003 miliard dolarů. Čistý zisk vykázal taktéž nárůst, když si připsal v meziročním srovnání 31 % s úrovní 836 mil. USD. Určitým zklamáním byl zisk na akcii o hodnotě 3,060 USD/akcii, když analytici predikovali hodnotu o 1,39 % vyšší. Růst cen ropy za poslední dobu vytvářel cenové tlaky na celém trhu s leteckou dopravou, která tak byla nucena hledat úspory v nákladech a navyšovat ceny svých letenek. United Continental Holdings v současné chvíli připisuje 2,68 % v předobchodní fázi.
Výsledky společnosti United Continental Holdings (UAL) za 3Q 2018 | ||||
---|---|---|---|---|
3Q 2018 | Konsensus 3Q 2018 | 3Q 2017 | ||
Tržby (mld. USD) | 11,003 | 10,966 | 9,878 | |
Čistý zisk (mil. USD) | 836 | -- | 637 | |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 3,060 | 3,103 | 2,220 |
Celému americkému trhu s leteckou dopravou nepřál nárůst ceny ropy
na světových trzích a tropické bouře, se kterými se USA v posledních
měsících musela potýkat.
Zdroj: United Continental Holdings
Výsledky za 3Q
Třetí největší americký letecký dopravce, United Continental Holdings, vydal ve včerejších pozdních hodinách finanční zprávu s výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2018. Tržby letecké společnosti narostly o 11 % na 11,003 miliard dolarů – tento výsledek je mírně lepší, než se očekávalo. Čistý zisk vykázal taktéž nárůst, když si připsal v meziročním srovnání 31 % s úrovní 836 mil. USD. Určitým zklamáním byl zisk na akcii o hodnotě 3,060 USD/akcii, když analytici predikovali hodnotu o 1,39 % vyšší. Nicméně společnost uvedla, že nebýt posledních tropických bouří, tak EPS je o 7 centů vyšší.
Ceny pohonných hmot trhu nepřály
Růst cen ropy za poslední dobu vytvářel cenové tlaky na celém trhu s leteckou dopravou, která tak byla nucena hledat úspory v nákladech a navyšovat ceny svých letenek. V případě samotné United Continental Holdings náklady společnosti na pohonné hmoty vzrostly o 763 mil. USD, tedy zhruba o 100 % v meziroční komparaci.
Společnosti se povedlo navýšit kapacity
Nárůst průměrných nákladů nutil většinu leteckých společností k útlumu v objemu odbavených letů, to však není případ UCH – díky rychlé adaptaci novým podmínkám na trhu v podobě navýšení cen svých služeb a změnou strategie, která se zaměřila na kratší přepravní vzdálenosti, se jí podařilo navýšit své kapacity o necelých 10 %, a to především v oblasti Chicaga, Denveru a Houstonu.
Společnost se hodlá do příštího období zaměřit na snižování svých nákladů, aby dokázala co nejvíce zmírnit meziroční nárůst způsobený cenami ropy na světových trzích.
Kompletní zpráva s hopodářskými výsledky k nalezení zde.
United Continental Holdings v současné chvíli připisuje 5,96 % v předobchodní fázi.
United Continental Holdings Inc (UAL) uzavíral včera s +2,7 % na 83,52 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 22,8 | P/E | 10,1 |
Vývoj za letošní rok (%) | +23,9 | Očekávané P/E | 10,0 |
52týdenní minimum (USD) | 56,5 | Prům. cílová cena (USD) | 95,1 |
52týdenní maximum (USD) | 91,4 | Dividendový výnos (%) | -- |
Zdroje: United Continental Holdings Inc., The Wall Street Jounal
Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Americké indexy uzavírají v zisku
- Americké indexy posilují
- Frankfurtská burza na začátku týdne nepatrně posílila
- Pražská burza na novém historickém maximu, pomohly banky
- Americké akcie výrazně posilují po dohodě mezi USA a Čínou o snížení cel
- Americké futures kontrakty výrazně posilují, Nasdaq 100 futures +3,87 %
- Makroekonomický výhled na tento týden: Index CPI (ČR, Německo, USA), index PPI (ČR, USA),..
- ČEZ: Těžba uhlí v lomu Bílina skončí o dva roky dříve
- Vývoj cen komodit: Ropa +3,72 % na 63,29 USD za barel
- Vývoj měnových párů: Dolar posiluje vůči koruně o 1,56 % na USD/CZK 22,49