Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Turecká vláda zdvojnásobila cla na zboží z USA

Turecká vláda zdvojnásobila cla na zboží z USA

15.8.2018 09:33

Turecká vláda zdvojnásobila cla na automobily, alkohol, cigarety, uhlí, rýži a kosmetické produkty z USA. Turecká lira znovu oslabila o 1 % na 6,4176 tureckých lir za americký dolar.

Turecká vláda se rozhodla zvýšit celní tarify na zboží pocházející z USA. Mezi zbožím na, které Turecká vláda uvalila vyšší dovozní cla, jsou například automobily, alkohol a cigarety. Viceprezident Fuat Oktay dnes oznámil na Twitteru, že navýšení dovozních cel jsou odvetným opatřením proti záměrným útokům americké administrativy na tureckou ekonomiku.   

Nové opatření zdvojnásobilo tarify na dovoz zboží z USA, přičemž clo na alkohol se zvýšilo na 140 %, na automobily na 120 % a na tabákové listy na 60 %. Cla byly dále zdvojnásobeny na kosmetické zboží, rýži a uhlí.

Turecká oficiální měna TRY, které se podařilo zastavit trend oslabování, aktuálně posiluje 5 % na 6,0408 lir za americký dolar.

Minulý týdne Donald Trump oznámil zdvojnásobení celních tarifů na import tureckého hliníku a turecké oceli do Spojených států.

Zdroj: Financial Times


Jan Paščenko
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region
Facebook Twitter YouTube
Twitter investice LinkedIn
Devizové kurzy
Kurz Nákup Prodej
EUR23,4467924,87221
USD20,0655721,28543
GBP27,3215128,98249
CHF25,1277026,65530
PLN5,432955,76325

Kompletní informace zde